Правозахисники: втричі зросла смертність затриманих міліцією людей

  Утричі зросла смертність затриманих, які потрапили до відділків міліції. Такі дані оприлюднили члени Харківської правозахисної групи.

  Це висновок із порівняння з даними 2009-го року. Цьогоріч в установах МВС померли п`ятнадцятеро осіб. За словами правозахисників, більшість смертей були наслідками катувань, за фактом яких навіть не порушують кримінальні справи. Зрештою, ці смерті слідчі списують на "самогубства". Міліція катує затриманих через гонитву за гарними показниками, стверджують правозахисники. Кажуть, зарплата правоохоронців залежить від кількості розкритих злочинів.

  Євген Захаров, член Харківської правозахисної групи: "Ми неодноразово стикалися з тим, що людину б`ють і вимагають зізнатися у скоєнні злочину. Десь на третій день бити перестають, бо знайшли справжнього злочинця. Європейський суд сказав, що Україна має протягом 6 місяців змінити законодавство про попереднє ув`язнення, оскільки воно не відповідає європейським стандартам і робить можливим ті речі, які в нас відбуваються, зокрема і такі смерті".

  В свою чергу, Генпрокурор України Віктор Пшонка звинуватив місцеві правоохоронні органи у відмові розслідувати випадки катувань затриманих. Про це Пшонка сказав на засіданні колегії ГПУ. Він зазначив, що за останні два роки зареєстрували понад 13 тисяч заяв і повідомлень про катування в органах внутрішніх справ.

  Попередній матеріал
  У Китаї відновлюють популяцію удавів
  Наступний матеріал
  США розглядають можливість озброєння лівійських повстанців
  Теги:
  Loading...