США оголошують боротьбу проти браку їжі (РОЗШИРЕНО)

  Сполучені Штати вступили у нову війну - проти голоду. Стрімке зростання цін на харчі разом з підвищенням цін на пальне - загрожують стабільності у світі, застерігають експерти. Уже тепер у багатьох країнах, мільйонам людей із найбідніших прошарків бракує найнеобхідініших харчів.
  Президент США Джордж Буш звернувся до Конгресу з проханням виділити додаткові 770 мільйонів доларів, щоби допомогти країнам, які потерпають від харчової кризи. Якщо законодавці дозволять ці витрати, обсяг продовольчої допомоги Сполучених Штатів сягне майже мільярда доларів. Глава Білого дому навіть скликав для цього спеціальне засідання конгресу. І це - тільки початок американської війни проти голоду.

  Джордж Буш, президент США: "Американці - щедрий і співчутливий народ. Ми віримо у вічну істину, що "від кожного, кому дано багато, багато від нього й жадатимуть". Тому ми працюватимемо на тим, щоб забезпечити найбідніших, які не можуть впоратися зі зростанням цін на продукти. Я оголошую світові чітке послання: Америка очолить боротьбу проти браку їжі".

  У Єгипті уряд вживає термінових заходів для стримання продуктової кризи. Президент Хосні Мубарак збільшив витрати на хлібні дотації і на тридцять відсотків підвищив зарплатню для працівників громадського сектору. Дешевий хліб для бідних завжди був важливою частиною економіки Єгипту - однієї з найбільш населених арабських країн. Тридцять років тому хлібна криза призвела до серйозних сутичок. Щоб уникнути заворушень нині, до виготовлення дешевого хліба для бідняків залучили армійські пекарні.

  Дедалі більше країн не можуть самотужки впоратися з продовольчою кризою. Представники гуманітарних організацій звертаються з проханням допомогти Афганістану та Філіппінам, де мільйонам людей загрожує голод. Додаткових 54 мільйони доларів знадобиться Гаїті, стверджують представники ООН. Там через нещодавні заворушення голодних людей загинули семеро осіб. А прем`єр-міністр Жак-Едуард Алексіс втратив посаду.

  Тетяна Олійник, 5 канал
  Попередній матеріал
  Лейбористи програють місцеві вибори у Великій Британії (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Австрійський маніяк припинив свідчити (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...