Лейбористи програють місцеві вибори у Великій Британії (РОЗШИРЕНО)

  Найбільша поразка лейбористів за останні 40 років. Так називають аналітики місцеві вибори у Англії та Уельсі. Хоча підрахунок голосів ще триває, перемогу святкує консервативна партія, а також ліберал-демократи. Їхня сила посідає друге місце. Не менше уваги прикуто і до виборів мера Лондона. Головним лідером тут також став консерватор - Борис Джонсон. Остаточний результат перегонів обіцяють оголосити сьогодні вночі.
  Розрив у 20 відсотків між правлячою партією і опозицією - ось попередні прогнози виборів у місцеві органи влади Англії та Уельсу. Серед трьох партій-лідерів лейбористи посідають лише третє місце. Ця поразка - найгірша для них за останні чотири десятиліття. Вони вже втратили 212 місць у місцевих органах влади. Сам факт перемоги опозиційних сил не є несподіваним, вважають політологи. Найбільше вражає масштаб перемоги.

  Девід Камерун, лідер консервативної партії: "Для консервативної партії - це надзвичайно високий результат. Хочу привітати усіх, хто важко працював задля цього. Такий показник не є просто голосуванням проти уряду Ґордона Брауна. Це вияв довіри Консервативній партії. Думаю, що люди бачать - наша партія змінилася на краще, вона згуртована, має сильну команду лідерів. Люди вірять: ми виконаємо те, що обіцяли, у важливих для них питаннях".

  Для глави уряду ці вибори стали першим серйозним випробуванням за увесь час прем`єрства. Місцеві вибори у Великій Британії не дають точних прогнозів на майбутні перегони в парламент, тому Ґордон Браун не вважає поразку його партії кризовою чи критичною. Він обіцяє зробити висновки з цієї ситуації. Головна сфера, що потребує змін, наразі - економіка, а саме ринок іпотечного кредитування.

  Ґордон Браун, прем`єр-міністр Великої Британії: "Вже очевидно, що ці дні принесуть розчарування і смуток лейбористам. Поразка на виборах має стати для нас уроком, треба зрозуміти помилки, і вирішити, куди йти далі. Моя робота - прислухатися і вести націю вперед, що я і роблю".

  Окрім місцевих виборів, Лондон голосує за нового мера. І тут консерватори ведуть вперед. Лідерство належить кандидатові від партії Торі Борису Джонсону. Його суперник - чинний голова британської столиці Кен Лівінгстон. Він керував Лондоном останні 8 років. На підрахунок голосів відведено півдоби, тож результати мають стати відомі пізно ввечері у п`ятницю.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Тері Девіс закликав Росію та Грузію до розумного діалогу
  Наступний матеріал
  США оголошують боротьбу проти браку їжі (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...