Дипломатичний скандал після резолюції Радбезу ООН щодо Ізраїлю набирає обертів. Держсекретар США Джон Керрі і прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху обмінялися гострими заявами.
Майже вся прес-конференція Джона Керрі була присвячена палестино-ізраїльському конфлікту. Держсекретар США пояснив, чому Вашингтон не скористався правом вето під час голосування у Раді Безпеки ООН з приводу ізраїльських поселень у Східному Єрусалимі – щоб захистити майбутнє Ізраїлю як правової держави. Офіційний Тель-Авів Керрі звинуватив у недотриманні зобов’язань. І підкреслив, що будівництво поселень у Східному Єрусалимі ускладнює вирішення конфлікту і створює додаткову загрозу для безпеки самого Ізраїлю.
За лічені години прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямин Нетаньяху дав прес-конференцію у відповідь і звинуватив американського держсекретаря в упередженому ставленні до існування держави Ізраїль. Мовляв, Керрі проігнорував коріння палестинсько-ізраїльського конфлікту. А саме – категоричну відмову палестинців у принципі визнати Ізраїль як державу у будь-яких кордонах.
На думку Ізраїлю, саме США вважають ініціатором резолюції Радбезу ООН, яку ухвалили минулої п’ятниці. У ній засуджується створення єврейських поселень на "окупованих палестинських територіях" у Східному Єрусалимі і вимагається припинити будівництво. Рішення підтримали 14 країні-членів Радбезу, серед яких і Україна. США утрималися, хоча раніше Вашингтон без розмов подібні резолюції Радбезу ветував. Тож утримання практично рівнозначне підтримці.
Тим часом, мерія Єрусалима вже схвалила будівництво багатоповерхового будинку на спірній території у Східному Єрусалимі. Хоча раніше відклала голосування з будівництва майже шести сотень інших будинків.
Нонна Стефанова, "5 канал"