Фото із відкритих джерел

США і Ізраїль обмінялися гострими висловлюваннями після скандального голосування в Радбезі ООН

  Керрі пояснив, чому США не ветували резолюцію, що засуджує створення єврейських поселень на "окупованих палестинських територіях" у Східному Єрусалимі і вимагає припинити будівництво. Нетаньяху ж звинуватив американського держсекретаря в упередженому ставленні до існування держави Ізраїль

  Дипломатичний скандал після резолюції Радбезу ООН щодо Ізраїлю набирає обертів. Держсекретар США Джон Керрі і прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху обмінялися гострими заявами.

  Майже вся прес-конференція Джона Керрі була присвячена палестино-ізраїльському конфлікту. Держсекретар США пояснив, чому Вашингтон не скористався правом вето під час голосування у Раді Безпеки ООН з приводу ізраїльських поселень у Східному Єрусалимі – щоб захистити майбутнє Ізраїлю як правової держави. Офіційний Тель-Авів Керрі звинуватив у недотриманні зобов’язань. І підкреслив, що будівництво поселень у Східному Єрусалимі ускладнює вирішення конфлікту і створює додаткову загрозу для безпеки самого Ізраїлю.

  За лічені години прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямин Нетаньяху дав прес-конференцію у відповідь і звинуватив американського держсекретаря в упередженому ставленні до існування держави Ізраїль. Мовляв, Керрі проігнорував коріння палестинсько-ізраїльського конфлікту. А саме – категоричну відмову палестинців у принципі визнати Ізраїль як державу у будь-яких кордонах.

  На думку Ізраїлю, саме США вважають ініціатором резолюції Радбезу ООН, яку ухвалили минулої п’ятниці. У ній засуджується створення єврейських поселень на "окупованих  палестинських територіях" у Східному Єрусалимі і вимагається припинити будівництво. Рішення підтримали 14 країні-членів  Радбезу, серед яких і Україна. США утрималися, хоча раніше Вашингтон без розмов подібні резолюції Радбезу ветував. Тож утримання практично рівнозначне підтримці.

  Тим часом, мерія Єрусалима вже схвалила будівництво багатоповерхового будинку на спірній території у Східному Єрусалимі. Хоча раніше відклала голосування з будівництва майже шести сотень інших будинків.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Військово-морські сили отримають два нові десантні катери "Кентавр"
  Наступний матеріал
  Російські хакери здійснили кібератаку на ОБСЄ – речниця
  Loading...

  Мерія Єрусалиму відклала голосування з будівництва поселень на палестинських територіях

  Ізраїль вирішив проігнорувати резолюцію Радбезу ООН та почати будівництво на палестинських територіях

  Громадський діяч: Для Ізраїлю проблема палестинської резолюції – це проблема виживання

  Україна пояснила, чому голосувала за палестинську резолюцію ООН, яка роздратувала Ізраїль

  Ізраїль відкидає резолюцію РБ ООН про заборону будівництва поселень на території Палестини

  5 канал - трансляція наживо