США готові співпрацювати з Іраном у боротьбі з іракськими бойовиками - Wall Street Journal

  США збираються співпрацювати з Іраном, щоб спільними зусиллями уникнути загрози, яку несуть бойовики, що останнім часом активізувалися в Іраку.


  Про це пише Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні кола Вашингтона.

  Вже найближчими днями США мають намір почати прямі переговори із Іраном щодо ситуації в Іраку та боротьби з близькою до "Аль-Каїди" сунітської організацією "Ісламська держава Іраку і Леванту".

  Бойовики минулого тижня вже взяли під свій контроль ряд населених пунктів країни і намагаються розвивати наступ на Багдад. З проханням до Заходу про надання допомоги в боротьбі з ісламістами звернувся в минулу суботу міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі.

  Як зазначає видання, поки невідоо, за якими дипломатичними каналами будуть вестися перемовини. Однак, президент Ірану Хасан Рухпні вже висловився за співпрацю із Вашингтоном.

  Переговори можуть пройти у Відні паралельно з переговорами "шістки" міжнародних посередників (п'ять постійних членів СБ ООН і Німеччина) з Іраном щодо іранської ядерної програми, які стартують в понеділок, 16 червня.

  Відносини між Вашингтоном і Тегераном довгий час залишалися напруженими, крім іншого, через іранську ядерну програму. Останнім часом між сторонами намітилося зближення, нагадує агентство dpa.
  Попередній матеріал
  Лавров зажадав пояснень про планів перекриття українсько-російського кордону
  Наступний матеріал
  Президент затвердив новий склад Ради нацбезпеки
  Теги: