obozrevatel.ua

Спроби Росії вторгнутися в Україну "стануть для неї кінцем" - Більдт

  Позиція Заходу щодо окупації Росією Криму та її подальших спроб чинити агресію проти України має бути єдиною, потужною та твердою.


  Про це заявив під час виступу в Атлантичній раді у Вашингтоні глава МЗС Швеції Карл Більдт, повідомляє "Укрінформ".

  "Украй важливо, щоби ми твердо протистояли російській окупації Криму. Якщо ми проявимо нерішучість, подібне може повторитися в майбутньому", - підкреслив він.

  На його переконання, анексія Криму підриває фундаментальні принципи європейської безпеки та світового порядку в цілому.

  Також дипломат звернув увагу на інші сигнали, які свідчать про апетити Москви щодо східної України.

  Він упевнений, що спроби російського керівництва вторгнутися в Україну "стануть для РФ кінцем" у тому вигляді, в якому вона зараз існує.

  "Росія стає непередбачуваною, і це надзвичайно тривожно не тільки в контексті безпеки, а й з погляду бізнесу, що матиме довготривалий ефект", - наголосив Більдт.

  Тому, зазначив він, реакція міжнародної спільноти має бути жорсткою, щоби виключити можливість подібних проявів у майбутньому. Крім того, позиція Заходу має бути єдиною.

  "Єдність Заходу - це фундамент для того, щоб робити внесок у стабільність України. Це найважливіша річ", - заявив політик.

  Що стосується питання економічних санкцій проти Росії як інструменту впливу на політику Кремля, Більдт висловив думку, що вони стають найбільш ефективними, коли ними погрожують або йдеться про можливість їх скасування. Водночас, на його переконання, швидке застосування широких обмежувальних заходів проти Росії привело б до колапсу її економіки, яка потягнула б за собою економіки інших країн регіону, передусім, України.

  Втім, за словами шведського міністра, Росія уже зазнала економічного удару, насамперед через втрату розуміння міжнародною спільнотою політики Путіна та, як наслідок, відтоку інвестиційного капіталу з країни.
  Попередній матеріал
  Україна збільшить обсяги виробництва власної зброї - Президент
  Наступний матеріал
  Північна Корея запустила дві балістичні ракети малої дальності
  Теги:
  Loading...