www.mk.ru

Спецслужби США розширюють розвідувальні операції проти Росії до небачених масштабів – WP

  Це стало відповіддю на понад дворічну агресію РФ у Сирії та на Донбасі, а також постійні хак-скандали

  Американські розвідувальні служби та агентства суттєво розширюють свою діяльність на російському напрямі, враховуючи агресію РФ протягом останніх двох років. Про це інформує "Укрінформ" з посиланням на видання The Washington Post.

  "Спецслужби США розширюють розвідувальні операції проти Росії до масштабів, більших, ніж в будь-який час після завершення холодної війни", - повідомляє видання із посиланням на неназвані офіційні джерела.

  Як зазначається, операції охоплюватимуть таємну роботу агентів ЦРУ. Крім того, будуть задіяні ресурси кібершпигунтства Агентства нацбезпеки, супутникові системи та інші засоби розвідки.

  У повідомленні наголошується, що раніше такі ресурси використовували для протистояння терористичним загрозам.

  "Це лише частина зусиль американської розвідки щодо відновлення власного потенціалу. Упродовж останніх двох років Росія застала Штати зненацька своєю агресією, у тому числі анексією Криму, втручанням у війну в Сирії та підозрами у хакерських операціях проти США і Європи", - наголошує видання.

  Як стало відомо, головний вектор уваги спецслужб США все ще зосереджується на боротьбі з тероризмом, однак останні директиви Білого дому та офісу директора національної розвідки перемістили Росію на перші позиції з пріоритетності – уперше з часів розвалу Радянського Союзу.

  Водночас, як зазначили джерела, попри таку увагу до РФ, зовсім не йдеться про наміри розгорнути діяльність розвідслужб, як за часів холодної війни. "Якщо тоді на російський напрям спрямовувалося до понад 40% фінансування та зусиль персоналу, то зараз йдеться лише про 10%", - пише WP.

  Нагадаємо, 12 вересня директор ЦРУ попередив про небезпеку хакерів з Росії.

  Попередній матеріал
  Тріумф у Ріо: збірна України впевнено утримує 3 місце на Паралімпіаді-2016
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua

  Порушення морського права: Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

  Американський експерт назвав п'ять найнебезпечніших для України видів російської зброї

  Експерт: "Росія готується до великої війни"

  Директор ЦРУ попередив про небезпеку хакерів з Росії