Спецпризначенці у Стамбулі застосували проти мітингарів сльозогінний газ, водомети та гумові кулі

  Розгін протесту на площі Таксим у Стамбулі. Спецпризначенці застосовують проти мітингарів сльозогінний газ, водомети та гумові кулі.

  Є інформація про поранених, їхня кількість наразі невідома. Кілька годин тому спецпризначенці ненадовго зайняли частину прилеглого до площі Таксим - парку Ґезі. Прем`єр-міністр Туреччини закликав протестувальників залишити парк. Реджеп Таїп Ердоган звинуватив мітингарів у спробі зіпсувати імідж країни та зашкодити її економіці. Нагадаємо, мирні протести проти перепланування парку переросли у сутички з поліцією наприкінці травня, коли спецпризначенці застосували проти мітингарів силу. Акції переросли у велелюдні антиурядові протести, спрямовані проти ісламізації країни під керівництвом Ердогана, і охопили всю Туреччину. У самому лише Стамбулі в мітингах взяли участь близько мільйона людей. Протестувальники вимагають скасувати перепланування парку та вибачень від Ердогана, натомість прем`єр натякає на зовнішню змову проти його уряду та попереджає, що його терпінню уривається терпець.

  Реджеп Таїп Ердоган, прем`єр-міністр Туреччини: "Для тих, хто хоче продовжувати протести, я кажу: "Годі". Попереджаю, ми більше цього не терпітимемо".

  Тарсу Орзюрт, протестувальник: "Люди протестують, бо не вірять поліції чи губернатору, які кажуть, що поліція не займатиме парк Ґезі. Ми їм більше не віримо. Поліцейські на вулицях кажуть нам не боятися, а потім стріляють в нас".

  Попередній матеріал
  У МЗС України обіцяють повернути на батьківщину всіх співгромадян, які затрималися у Франції
  Наступний матеріал
  40% українців не довіряють Президенту та ВР
  Теги:
  Loading...