Сомалі нададуть матеріальну допомогу в розмірі $250 млн (репортаж)

  Світова спільнота надасть матеріальну та гуманітарну допомогу Сомалі. Лише за кілька годин країни-донори на конференції в ООН погодилися виділити чверть мільярда доларів країні, чиї пірати за останній рік стали загрозою світового масштабу.

  Двісті п`ятдесят мільйонів доларів погодилися виділити Сомалі учасники міжнародної конференції у Брюсселі. Більшість грошей від країн-донорів підуть на укріплення центральної влади в державі. Також цими коштами намагатимуться нормалізувати ситуацію в охопленій збройними конфліктами країні. У Сомалі доправлятимуть також обладнання та іншу матеріальну допомогу.

  Луї Мішель, єврокомісар з розвитку та гуманітарної допомоги: "Без вартості обладнання  - загалом близько двохсот п`ятдесяти мільйонів доларів. Ми сподівалися на таку суму, і дуже задоволені, що конференція закінчилася успішно".

  Тим часом, у Сомалі кажуть: в їхніх проблемах винуватий саме Захід. Адже траулери без дозволу рибалять у територіальних водах країни, позбавляючи місцевих заробітку. Більшість сомалійських піратів - саме колишні рибалки.

  Медей Хассан Джимоу, рибалка: "Світ повинен допомагати сомалійцям, яким бракує харчів та найпотрібниших речей. Натомість вони незаконно рибалять біля наших берегів. Це правда, що більшість розбійників - це місцеві мешканці, яким відмовили у дозволі ловити рибу".

  З дев`яносто першого року у Сомалі немає центральної влади. Вплив глави держави ледве виходить за межі столичного регіону. Тож піратство перетворилося на дуже прибутковий бізнес. За найскромнішими підрахунками, торік морські розбійники на викупах заробили понад вісімдесят мільйонів доларів. Зараз у їхньому полоні - більш як двісті заручників. Серед них і шестеро українців, по двоє - на трьох іноземних суднах.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Українські письменники вдарять автопробігом по безкнижжю
  Наступний матеріал
  Через кризу скасовується низка автосалонів
  Теги:
  Loading...