Українські письменники вдарять автопробігом по безкнижжю

  Нова традиція в українських письменників. Вже другий рік поспіль вони відзначають Всесвітній День книги автопробігом. За словами самих літераторів, такою акцією хочуть вдарити "по безкнижжю" в Україні і привернути увагу влади до проблеми закриття старих книгарень.

  За кермо письменники сідають, щоби захистити українські книгарні від знищення. Місце збору півтора десятка майстрів пера - новонароджена книжкова крамничка у Києво-Могилянській академії. Ще торік до її замкнених дверей покладали жалобні вінки. Нині на радощах випивають по кілька келихів шампанського. Дитячого - бо ще за кермо сідати.

  Брати Капранови: "На початку 90-х у Києві було 8 десятків книгарень, із них 70 з гаком загинули. На старих місцях залишилися лічені книгарні. Відкриваються нові, але їх всього 40. Минулого року автопробіг починався тут, покладанням квітів до цієї загиблої книгарні. Але за рік вона відродилася як птаха-фенікс. Сподіваємося, що це буде хороша традиція".

  Перед стартом автопробігу учасники акції підписують звернення до Верховної Ради. У ньому - просять депутатів визнати День книги державним святом України.

  Світлана Поваляєва, письменниця: "Коли свято стає державним, воно стає офіціозним з одного боку. Але в кожному разі на рівні держави, починаючи від дітей і підліткі, в людей просто вкладається в підсвідомість, що у цієї держави є своя культура, є своя література".

  Літератори розсаджуються по автівках. Стартують - попереду кортежу зелений Запорожець-кабріолет братів Капранових. Колона із двох десятків машин рушає до головної вулиці столиці. Туди, де ще кілька років тому працювала книгарня "Мистецтво". По загиблій крамниці письменники влаштовують поминки. Покладають квіти. Запалюють лампадки. Втім, не приховують і радощів - від нагоди поспілкуватися один з одним.  

  Сашко Лірник, казкар: "Зустріти своїх теж не завадить. Дуже рідко бачимося. В мегаполісі дуже важко зустрітися. Зараз я надзвичайно радий. Вже декого роками не бачив. А вони є, вони живі, вони щось пишуть".

  Їхати до Верховної Ради, щоб особисто передати народним обранцям прохання зробити День книги офіційним святом, літераторам не довелося. Депутат В`ячеслав Кириленко прийшов до них сам. Пообіцяв: без уваги чиновників лист українських письменників не залишиться.

  Марія Коренюк, Влад Каретник, 5 канал

  Попередній матеріал
  Судно з мігрантами потонуло в Аденській затоці
  Наступний матеріал
  Сомалі нададуть матеріальну допомогу в розмірі $250 млн (репортаж)
  Теги:
  Loading...