Скандальний фільм голандського депутата про іслам таки потрапив в Інтернет

  Новий релігійний скандал набирає обертів у Європі. В Інтернет виклали стрічку голандського ультраправого депутата під назвою "Фітна", що означає "Смута". Головна ідея фільму - мусульманство - це агресивна релігія, що становить загрозу безпеці Європи. Фільм вже викликав хвилю протестів в мусульманських та європейських країнах.
  П`ятнадцятихвилинна "Смута" протиставляє уривки з Корану кривавим подіям терактів 11 вересня у США та 2004-го року в Мадридському метро. Режисер фільму, депутат голандського парламенту Геерт Вілдерс називає своє творіння політичними висновками і картиною реальності.

  Геерт Вілдерс, режисер фільму: "Це не політична провокація. Це реальність, мої власні висновки зі світових подій. Іслам становить загрозу свободі Нідерландів. І я про це попереджаю".

  Стрічка викликала потужну реакцію як серед європейських мусульман, так і серед решти населення Нідерландів. Так, прем`єр-міністр країни Ян-Петер Балкененде вже висловив жаль з приводу того, що фільм розмістили у всесвітній мережі Інтернет. Чимало мусульманських держав вже також висловили своє обурення. В ротердамському суді почалися слухання у справі з контроверсійним фільмом. Ісламська федерація Нідерландів, що подала позов, вимагає, щоб стрічку заборонили показувати як в Інтернеті, так і в кінотеатрах.

  Ейдер Козе, юрист: "Право на самовираження не означає право на образу людської гідності. Це не особисте питання, а питання образи релігії. А в європейському суді з прав людини досить чітко визначено: образа релігійних почуттів заборонена".

  Перші акції протесту проти фільму відбулися напередодні в Гаазі - одна з мусульманських організацій звернулася до суду з вимогою заборонити Вілдерсу порівнювати пророка Мухаммеда з варваром. Минулого тижня в Амстердамі сталися акції протесту - люди намагалися довести, що думка Вілдерса не є позицією всієї країни.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Барак Обама та Гіларі Клінтон виявилися родичами Бреда Пітта й Анджеліни Джолі
  Наступний матеріал
  Упізнали тіло третього загиблого моряка, яке підняли з борту "Нафтогазу-67"
  Теги:
  Loading...