Упізнали тіло третього загиблого моряка, яке підняли з борту "Нафтогазу-67"

  Упізнали тіло третього загиблого моряка, яке сьогодні підняли з борту затонулого українського судна "Нафтогаз-67". Це старший механік Віталій Великий. У загиблого залишилися дружина та двоє дітей. Пошуки його колег - ще 15-тьох членів екіпажу тривають, незважаючи на пропозицію китайської сторони припинити занурення. Українська делегації на це не погодилася.
  Китайці запевняють, що їхні водолази в умовах майже нульової видимості і сильної течії надто ризикують життям, хоча надії врятувати українських моряків вже не залишилося. До того ж спеціальний плавучий кран, який має підняти затонулий корабель, затримується і дістанеться місця катастрофи не раніше завтрашнього дня. За підрахунками української сторони підняти потоплений буксир зможуть не раніше, ніж за місяць. Тим часом китайська преса поширює інформацію про те, що затонулий "Нафтогаз-67" може завдати шкоди акваторії Гонконгу, адже на борту судна залишаються 80 тонн пального. Українська сторона цього наразі не підтверджує. Усі спроби вітчизняної делегації поспілкуватися з екіпажем китайського судна "Яо-хаї", яке протаранило український корабель, виявилися безрезультатними - українцям лише надали протокол допиту китайських лоцманів. Крім того, китайська сторона досі не оформила усі необхідні документи для відправленню на батьківщину тіл загиблих моряків. Урядова делегація планує вже цього вікенду залишити Гонконг.

  Василь Шевченко, заступник міністра транспорту і зв`язку: "Аварійно-рятувальна операція не завершається до тих пір поки є підстави думати, що там можуть залишатися живі люди. Ми так думаєм і переконуєм сторону Гонконгу, поки нам це вдається. Ми це робим кожний день".

  Михайло Болотських, заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій: "После того как мы с экспертами которые детально знают располодение судна опредилили это место - вспомогательное машинное отделение, где возможно находяться люди".

  Також в інтерв`ю "5 каналу" заступник міністра транспорту і звязку повідомив, що вже тривають переговори щодо відшкодування страховиками збитків від трагедії у Гонконзі. А от чи буде китайська сторона сплачувати компенсацію українській - зараз, за словами Василя Шевченка, з`ясовує слідство - після чого про це мають домовитися підприємства-власники суден, що постраждали у катастрофі. Якщо вони не дійдуть згоди, то, як припускають в урядовій комісії, справа може дійти до суду.
  Попередній матеріал
  Скандальний фільм голандського депутата про іслам таки потрапив в Інтернет
  Наступний матеріал
  Сторона Гонконгу відмовляється шукати моряків з "Нафтогазу-67"
  Теги:
  Loading...