Будівництво чергової висотки загрожує руйнацією пам`яток архітектури (РЕПОРТАЖ)

  Дві вулиці Києва - Жилянська і Круглоуніверситетьска - ділять одну проблему на двох. Поряд з будинками на цих вулицях зводять небосяги. Результат - торік на Жилянській, 120-Б житловий будинок тріснув навпіл. Інший, на Круглоуніверситетській, 7, - в аварійному стані.
  Одна з найстаріших вулиць міста - Круглоуніверситетська - страждає від приватного будіництва. Тут впритул зводять висотку заввишки у 14 поверхів. Через будівельні роботи, стверджують мешканці, стіни споруди тріскаються.

  Наталія Бенза, мешканка Круглоуніверситетської, 7: "6 и 7 квартира находяться сейчас в ужасном состоянии. Только благодяря этой стройке".

  Світлана Кавицька, мешканка Круглоуніверситетської, 7: "Когда они начали строить у них даже технической документации не было. Все проходило в процессе стройки".

  Перспектива можливого відселення мешканців не влаштовує. Адже саме цим закінчилося схоже будівництво на Жилянській. Колишні мешканці - двадцять дві сім`ї - і досі сплять на ліжках готелю "Спорт".

  Катерина Кириченко, відселена мешканка Жилянської, 120-Б: "Постірать немає де, приготовить немає де. Це все проблеми. Це не проживання. Проживання - це як на курорті в готелі: прийшов, переспав, помився і пішов. А для сім`ї потрібні зовсім другі умови".

  Одна справа, переконують фахівці, зруйнувати будинок, інша - пам`ятку архітектури. Будинок на Круглоуніверситетській зведений у 1908 році і тому охороняється Законом. За його руйнування забудовнику світять металеві ґрати.

  Руслан Кухаренко, начальник ГУ охорони культурної спадщини: "Там жодного дозволу Головне управління культурної спадщини не давало. Якщо будуть зафіксовані якісь руйнівні процеси на пам`ятці, то це кримінальний злочин і за цей злочин треба відповідати по Закону".

  На кожній з цих ділянок свій сірий кардинал. Нині ласих шматків під забудову, стверджують столичні чиновники, у Києві обмаль.

  Віктор Пилипишин, голова Шевченківської РДА: "Є таке російське слово - "беспредел".  Я думаю, що там достатньо лобістів, якщо вони так довго тримаються і ні на що не реагують".

  Остаточну крапку у цих двох справах поставлять Шевченківська і Печерська районні адміністрації. Перша - наразі чекає рішеня Подільського районного суду і шукає 25 мільйонів гривень з районного бюджету. Натомість Печерська райрада обмежилася лише виїздом на місце будмайданчика. Вона склала припис про припинення будівництва. Втім роботи і досі тривають.

  Інна Ларикова, Олександр Котельніков, Артем Михайлов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.06Мб)
  Попередній матеріал
  Засідань Київради до виборів не буде
  Наступний матеріал
  Барак Обама та Гіларі Клінтон виявилися родичами Бреда Пітта й Анджеліни Джолі
  Теги:
  Loading...