Трамп
Трамп Скріншот відео

Скандальна розмова: у NYT з'ясували, ким є викривач, який поскаржився на Трампа

  Читайте по-русски
  За даними видання, скаргу на Трампа написав агент ЦРУ, який працював у Білому домі

  Анонімний представник розвідки США, скарга якого спричинила політичний скандал у країні та підштовхнула демократів до імпічменту президента, є офіцером-аналітиком Центрального розвідувального управління, який орієнтується в європейській тематиці. Про це йдеться в публікації американського видання The New York Times.

  "Викривач, який виявив, що президент Трамп шукав можливість залучити іноземну допомогу для свого переобрання, а також те, що Білий дім намагався приховати це, є офіцером ЦРУ", – зауважує газета із посиланням одразу на три обізнаних джерела.

  Про агента при цьому відомо мало, продовжує видання. Із формулювань у його скарзі, оприлюдненій у четвер, можна зробити висновок, що він є аналітиком, який детально орієнтується у зовнішній політиці США на європейському напрямі. Він також продемонстрував "докладне розуміння української політики та знання принаймні кількох законів".

  Крім того, розвідувальний комітет Палати представників оприлюднив у четвер розсекречену скаргу викривача, яка вказує на спробу глави Білого дому Дональда Трампа задіяти іноземний уряд для втручання у президентські вибори 2020 року в США. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Ця скарга ніколи не повинна була приховуватися від Конгресу. Вона виявила серйозні правопорушення, а генеральний інспектор (Розвідувального співтовариства – ред.) визнав її невідкладною та достовірною",– заявив у цьому зв'язку голова Комітету Адам Шифф.

  Як повідомляв 5.UA, скарга викривача про телефонну розмову президентів Трампа й Зеленського спричинила загострення внутрішньополітичної ситуації в країні. Це також дало формальну нагоду розпочати процес імпічменту президента Трампа.

  Нагадаємо, виконувач обов'язків директора Національної розвідки Сполучених Штатів Джозеф Магвайр свідчитиме в Конгресі щодо розгляду скарги інформатора, що призвела до початку процесу імпічменту президентові Дональду Трампу.

  Раніше, 25 вересня 2019 року, була опублікована стенограма розмови за 25 липня між президентом України Володимиром Зеленським та президентом США Дональдом Трампом, у якій обидва дійшли спільної думки, що європейські держави роблять недостатньо для допомоги Україні.

  Попередній матеріал
  Із точки зору українського законодавства син Байдена нічого не порушував – Луценко
  Наступний матеріал
  Пристайко провів переговори з керівником МЗС Угорщини
  Loading...