korrespondent.net

Скандал з Інтерполом: чому Литва пригрозила виходом з організації

  Усе через скандал довкола російського генерала Олександр Прокопчука

  У разі, якщо президентом Інтерполу стане представник Росії Олександр Прокопчук, Литва буде змушена розглянути можливість виходу з організації. Таку резолюцію ухвалив Сейм Литви, передає Delfi.

  "Якщо Олександр Прокопчук буде обраний главою Інтерполу, то Литва разом з іншими демократичними країнами повинна буде негайно розглянути можливість виходу з цієї організації", – зазначено в резолюції.

  Відповідну резолюцію підтримали 88 депутатів. Жоден з парламентарів не висловився проти і ще семеро – утрималися.

  "Якщо керівником Інтерполу буде обраний Олександр Прокопчук, тобто кандидат держави-члена, який постійно зловживає системою Інтерполу і користується нею як інструментом політичного тиску та переслідування, а не як правовим інструментом, і висуває посадову особу, яка сама зробила внесок у маніпуляцію системою, то буде завдано величезний удар по репутації і правовому нейтралітету цієї організації, після якого буде важко відновитися", – йдеться в документі.

  Очільник МВС Литви Еймутіс Місюнас каже, що в разі призначення Прокопчука на цю посаду, Інтерпол перетвориться на "політизоване знаряддя режимної розправи".

  "Ми бачимо, що і раніше в Росії були спроби використовувати міжнародні ордери на арешт і можливості Інтерполу для розправи з активістами громадянського і демократичного суспільства Росії, так і з литовськими посадовими особами", – зазначив литовський міністр.

  Нагадаємо, Україна готова вийти з Інтерполу, якщо його очолить генерал РФ. 

  Довідково: на посаду голови Інтерполу претендує ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки РФ Олександр Прокопчук. За даними українських правоохоронців, кадрового співробітника російської розвідки впровадили в Інтерпол задля шпигунства.

  Попередній матеріал
  Новий вибух на полігоні Рівненщини: в якому стані потерпілий 19-річний боєць
  Наступний матеріал
  США запровадили проти РФ санкції за поставки нафти в Сирію
  Loading...