Скандал навколо газети "Ньюс оф зе волд" обговорюють у британському парламенті

  Добігають кінця слухання у парламенті Великої Британії щодо скандалу навколо газети "Ньюс оф зе волд". Члени комітету із засобів масової інформації вже допитали медіамагната Руперта Мердока та його сина Джеймса, колишнього голову лондонської поліції Пола Стівенсона і його заступника Джона Йейтса, а також директора департаменту зв`язків з громадськістю Скотланд-Ярду - Діка Федорчіо.
  У ці хвилини перед парламентарями має постати колишній редактор скандальної газети "Ньюс оф зе волд" - Ребекка Брукс. Слухання не мають статусу судового засідання, але за надання неправдивих відомостей відповідачам загрожує кримінальна відповідальність. 

  Мердоки рішуче заперечили свою причетність до прослуховування телефонів і підкупу британських правоохоронців, які, начебто, здійснювали журналісти газети "Ньюс оф зе волд." Утім, власник медіаімперії, до якої й належав таблоїд, Руперт Мердок і голова британського підрозділу корпорації, його син Джеймс, не змогли відповісти на питання, чому вони в першу чергу закрили скандальну газету й звільнили усіх її працівників, а не позбулися топ-менеджера компанії - Ребекки Брукс.

  Джеймс Мердок, виконавчий директор європейського та азійського підрозділів "News Corporation": "Просимо вибачення в усіх людей, які постраждали від прослуховування. Нам дуже шкода, що інформація про незаконні дії журналістів не була оприлюднена раніше".

  Руперт Мердок, голова "News Corporation": "Це найбільш принизливий день у моєму житті. Наші конкуренти створили справжню істерію навколо звинувачень у прослуховуванні. Я не вважаю себе причетним до інциденту - мене підвели люди, яким я повністю довіряв. Наша корпорація виступає за позасудові мирові домовленості з постраждалими".

  Колишній голова лондонської поліції Пол Стівенсон та директор департаменту зв`язків з громадськістю Дік Федорчіо спробували перекласти відповідальність на заступника керівника Скотланд-Ярду Джеймса Йейтса, який також днями пішов у відставку через інцидент. Обидва правоохоронці заявили про непричетність до інциденту та розповіли, що саме Йейтс часто контактував з журналістами "Ньюз оф зе волд".

  Пол Стівенсон, колишній голова поліції Лондона: "Не вірю, що поліція могла стати частиною якоїсь змови. Кілька років тому правоохоронці вже проводили розслідування щодо цих прослуховувань, і я не мав підстав думати, що воно було не повним. Чому кримінальна справа не була поновлена у 2009-му, коли стали відомими нові обставини, парламентарям краще спитати у мого колишнього заступника, Джона Йейтса".

  Джон Йейтс, колишній заступник голови поліції Лондона: "Я справді контактував з кількома працівниками газети "Ньюс оф зе волд". Але ні тоді, ні зараз проти них не висунуто жодних обвинувачень. Про будь-яку причетність тих журналістів до незаконних дій я не знав".

  Поки у британському парламенті тривають слухання, під його будівлею кілька сотень людей проводять акцію протесту. Вони звинувачують Мердоків в організації прослуховувань і вимагають притягнути їх до кримінальної відповідальності. Напередодні у себе вдома знайшли мертвим працівника британської газети "Ньюз оф зе волд", який першим повідомив громадськості про прослуховування. Шон Хоур співпрацював з поліцією і був поза підозрою у вчиненні незаконних дій. Правоохоронці не повідомляють причини його загибелі. Розслідування триває.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Черговий день чемпіонату світу з водних видів спорту не приніс нагород Україні
  Наступний матеріал
  Стартувала акція з переписування Пересопницького Євангелія
  Теги: