Стартувала акція з переписування Пересопницького Євангелія

  В Україні стартувала унікальна акція. Всі охочі можуть власноруч переписати рядок з Пересопницького Євангелія - першого перекладу святого письма староукраїнською мовою. Для цього потрібні лише комп`ютер, принтер і сканер. Проект започаткували з нагоди святкування 450 річчя Пересопницького Євангелія. Він триватиме, доки не перепишуть всі 18 тисяч рядків, які потім зберуть у книжку.

  Долучитися до створення згальнонаціонального Пересопницького Євангелія досить просто. Достатньо знайти відповідний сайт, зареєструватися, роздрукувати приклад і власноруч переписати рядок. потім готовий варіант відсканувати та відправити організторам. Рядки з Пересопниці зі всієї України надходитимуть до офіса видавництва у Києві. Розробник сайту проекту демонструє, як оброблятимуть відскановані рядки.

  Руслан Кобись, розробник сайту проекту: "Візьметься тільки рукописний текст. Там на сайті, коли загружається рядочок, є спеціальний код. Завдяки йому ми знаємо, де рядок знаходиться і вже формувати книжку".

  Ідея об`єднати українців для створення копії Пересопницького Євангелія належить видавцеві Ігореві Шпаку. Саме він обрав людину, яка переписала перший рядок пам`ятки.

  Ігор Шпак, генеральний директор видавництва: "Перша стрічка - це виклад Фіофакта, архієпископа болгарського. Її написала дівчинка з невеличкого міста, нам порекомендували її в Острозькій академії. Дівчинка гарна, дуже гарно пише".

  Науковці ідею переписування Євангелія всім миром підтримали. Кажуть, акція може надихнути молодь на вивчення пам`ятки історії.

  Петро Толочко, академік НАН України: "Мені здається, що це висока гуманістична мета. Ми підключимо до написання тисячі людей, і зробимо хорошу рекламу Пересопницькому Євангелію".

  Акція з переписування Пересопницького Євангелія триватиме, доки не закінчаться 18 тисяч рядків, з яких складається твір. Готову книгу надрукують, зазначивши ім`я всіх, хто долучився до її створення. Організатори кажуть, якщо охочих переписати Євангеліє виявиться забагато - готові навіть повторити цю акцію. 

  Дар`я Безродна, Денис Ковальов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Скандал навколо газети "Ньюс оф зе волд" обговорюють у британському парламенті
  Наступний матеріал
  У центрі Харкова демонтують монумент - символ УРСР
  Теги: