ru.euronews.com

Шотландія не відкидає варіанту набуття незалежності – перший міністр

  Нині під загрозою інтереси та добробут шотландців, вважає Стерджен

  Шотландія не відкидає варіанту набуття незалежності регіону задля збереження членства у ЄС. Про це в інтерв'ю сказала перший міністр Шотландії Нікола Стерджен, повідомляє Associated Press.

  За її словами, нині під загрозою інтереси та добробут шотландців, і як зазначає чиновниця, її обов'язок – захистити їх від імовірних загроз. Перший міністр вважає, що Велика Британія вже не та країна, у складі якої Шотландія вирішила залишитися після плебісциту (всенародного голосування з питання державної приналежності певної території) 2014-го. Тому результати нового волевиявлення, якщо таке буде, можуть бути кардинально іншими. Водночас згідно з опитуванням, проведеним однією з британських компаній, майже 45% шотландців – проти нового референдуму про незалежність. За висловилися 42%.

  "Мій наступний крок – обговорити цей виклик з лідерами європейських інституцій, з іншими державами-членами ЄС і розглянути всі можливі варіанти дій. Я ще раз наголошую, всі знають: я прихильниця незалежності. Але я не шукаю зручного моменту для цього, лише намагаюся захистити Шотландію. Якщо для цього ми маємо розглянути питання про незалежність,  то ми мусимо це зробити", – наголосила Стерджен.

  На таку позицію вже відреагувала Німеччина. Чільник комітету бундестагу у справах ЄС та соратник Меркель Гюнтер Кріг-баум заявив, що Євросоюз лишиться співдружністю 28 незалежних держав – після можливого успішного референдуму про незалежність Шотландії.

  Як повідомляв 5.ua, за останніми даними уже понад 2,8 млн британців вимагають повторного референдуму. Нагадаємо, прихильники виходу Великої Британії з Євросоюзу з невеликою перевагою лідирують після підрахунку майже 90% голосів виборців за підсумками загальнонаціонального референдуму. Зазначається, що явка на виборах перевищила 70%. Загалом у голосуванні брали участь понад 46,5 млн британців. Нині за вихід країни зі складу ЄС подано 51,7% голосів, за збереження членства в Євросоюзі – 48,3%.

  Попередній матеріал
  Бійцю АТО, якого витягли з палаючої вантажівки, потрібна негайна допомога
  Наступний матеріал
  Україна виконала ще одну вимогу ЄС для лібералізації візового режиму

  Шотландія може накласти вето на вихід Британії з ЄС

  Можливий вихід В.Британії з ЄС: з'їзд глав МЗС країн-засновниць ЄС та референдум у Шотландії

  Шотландія прагне лишитись у складі ЄС попри підсумки референдуму - міністр

  У Шотландії випустили колекцію антитерористичних меблів

  Могеріні озвучила позицію ЄС щодо виходу Великої Британії зі складу організації

  Вихід Великої Британії з ЄС може стати "великою можливістю" для Європи – прем'єр-міністр Італії