Шостий день у полоні піратів перебуває екіпаж судна "Фаїна" (РОЗШИРЕНО)

  У полоні сомалійських піратів вже шостий день перебуває корабель "Фаїна" з українцями на борту. Судно, яке вийшло з Миколаївського порту, везло велику партію зброї - зокрема танки, боєприпаси та снаряди з ураном. Його продовжують утримувати корсари з вимогою викупу в 20 мільйонів доларів. Росія отримала добро від Сомалі на визволення корабля. Військові сусідньої держави не виключають силового варіанту. Категорично проти український омбудсмен Ніна Карпачова. За таких обставин може загинути увесь екіпаж - застерігає вона. Уповноважена з прав людини сьогодні зустрілася з родичами полонених.
  Ольга Гіржева, мама наймолодшого члена екіпажу судна "Фаїна", навіть не здогадувалася, який вантаж буде на борту. Каже, якби знала, що перевозитимуть до Кенії військову техніку, не пустила б 21-річного сина у рейс. Надто небезпечно. Востаннє з хлопцем спілкувалася 2 тижні тому.

  Ольга Гіржева, мама полоненого моряка: "Останній раз було смс повідомлення 15-го числа о 19:00. Він написав, що за декілька годин зв`язка вже не буде. Написав, що дуже скучає. Взагалі він дуже хотів піти в цей рейс, був такий задоволений. Ну знаєте, як 21 рік - романтика".

  За останньою інформацією, отриманою з захопленого корабля, позавчора від гіпертонії помер капітан судна - громадянин Росії Володимир Колобков. Його тіло досі зберігають у морозильній камері на борту "Фаїни". Решту 20-тьох полонених сомалійські пірати тримають разом в одній каюті. За звільнення моряків вимагають 20 мільйонів доларів.

  Ніна Карпачова: "На думку піратів, це не є викуп. Це штрафні санкції за провоз зброї, за забруднення вод Сомалі, за незаконний вилов риби, хоча це не торкається даного судна. І за те, що Сомалі доведена до гуманітрої катастрофи".

  За словами українського омбудсмена Ніни Карпачової, запасів їжі та води на судні вистачить лише на два тижні. А за умови, що на провіант претендують ще й пірати, заручники зможуть протриматися не більше 10 днів. Втім, родичі українських моряків виступають проти найшвидшого методу вирішення проблеми - силового захоплення.

  Кенія є офіційним власником військової техніки, що перебуває на борту полоненого корабля - гроші за танки вже отримав "Укрспецекспорт". Самі ж родичі заручників мають намір особисто відстежувати усі кроки українських чиновників щодо визволення моряків. Кажуть: залишаться у столиці, доки мирні перемови з піратами не розпочнуться. Суховантаж захопили у полон за 200 кілометрів від берегів Сомалі 7 днів тому. Це не перший інцидент у територіальних водах Сомалі. В липні цього року 4 українці з судна "Леманн-тімбер" опинилися в полоні корсарів. 42 дні 15 членів екіпажу просиділи без їжі та майже без води. Їх вдалося визволити, коли власник корабля заплатив викуп у 750 тисяч доларів.

  Марія Коренюк, Андрій Асауленко, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Києві відрили виставку "Україна-Швеція: на перехресті історії" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  На Луганщині масово відключають тепло, воду й газ (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...