radiosvoboda.org

Шлях до відновлення відносин ЄС із Росією починається з України – Юнкер

  Відносини з РФ "не зламані так, що їх неможливо полагодити", вважає президент ЄК

  Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявляє, що шлях до відновлення відносин Росії з Євросоюзом має починатися з України і повного виконання Мінських домовленостей. Про це він сказав у виступі в російському Санкт-Петербурзі на міжнародному інвестиційному форумі, повідомляє "Радіо Свобода".

  За словами Юнкера, відносини Євросоюзу з Росією є проблемними і позначеними недовірою, але "вони не зламані так, що їх неможливо полагодити". "Ми повинні виправити це, і я вважаю, що ми можемо", – наголосив президент Єврокомісії.

  "Наш шлях має починатися з України. Український народ зробив вибір, якого майбутнього хоче для своїх дітей, і всі мають поважати це. Росія є стороною Мінських угод. Вона взяла на себе зобов'язання і виклала їх на папері, як і інші підписанти. Таким чином, наступний крок очевидний: повне виконання домовленостей. Не більше і не менше. Це єдиний спосіб почати нашу розмову, і єдиний шлях до зняття економічних санкцій", – сказав Юнкер.

  Він наголосив, що Євросоюз, як і "Група семи" економічно розвинутих держав єдині в питанні "Мінська".

  "Стабільна і демократична Україна, яка продовжує своє економічне перетворення, може бути лише позитивом для Росії: для російської економіки, для російського бізнесу і для російських громадян", – заявив Юнкер.

  Окрім того, він наголосив: "Найближчим часом ми повинні не тільки говорити про відносини з Росією. Я вважаю, що ми повинні говорити з Росією – її керівництвом і народом. З самого початку мого життя в політиці я завжди працював, щоб будувати мости і діалог. Я вважаю, що мир і процвітання людства залежать від відкритості й обміну".

  Юнкер додав, що необхідна "відверта розмова" ЄС із Росією. "Це буде важка розмова, я не сумніваюся, але це необхідно. Ще до цих драматичних подій наші зв'язки були напруженими. Зусилля ЄС щодо залучення і пояснення не завжди віталися або були прийнятими", – нагадав Юнкер.

  Як повідомляв 5.ua, голови вищих політичних органів ЄС вказали на єдиний шлях для скасування санкцій проти РФ.

  Попередній матеріал
  Німецька поліція затримала російських фанатів, які побили іспанських туристів
  Наступний матеріал
  На реформування Верховної Ради ЄС та ООН виділять 1,3 млн євро

  Представник генсека ООН різко відповів на критику з боку України

  НАТО не поновить співпрацю з Росією до повного виконання Мінських угод – заступник генсека

  Бойовики не пустили ОБСЄ на кордон з РФ

  Санкції проти Росії виправдані її поведінкою – міністр фінансів Німеччини