Серед жертв землетрусу в Італії - ще одна українка (РОЗШИРЕНО)

  Серед жертв руйнівного землетрусу в Італії - ще одна українка. Напередодні стало відомо про загибель 8-річної дівчинки. Сьогодні ж 5 каналу повідомили в Посольстві України в Італії, що серед загиблих виявлена ще одна наша співгромадянка.

  Їй - близько 20-30 років. Принаймні так твердять люди, які знали загиблу і впізнали її серед жертв. Зараз, за словами прес-аташе українського представництва, цю інформацію перевіряє центр із захисту населення Італії. Загалом, за останніми даними, землетрус в італійському регіоні Абруццо забрав 260 життів.

  Іще два дні триватимуть пошуки постраждалих від землетрусу в Італії - таке рішення ухвалив штаб цивільної оборони країни. Втім, самі рятувальники налаштовані секптично: шансів знайти живих дуже мало. Основне завдання місцевих волонтерів - допомогти мешканцям наметових містечок. Саме туди розселили вцілілих людей. Місто Аквіла, одне з найбільш постраждалих унаслідок стихії, розташоване у горах, уночі температура там опускається майже до нуля. Людям найбільше потрібні ковдри та гаряча їжа.

  Люди: "Вночі я спав у наметі, який видали у штабі цивільного захисту. У мене навіть були маленькі подушка та ковдра, але найгірше - це те, що дуже холодно".

  Загальна кількість зруйнованих будинків у постраждалій провінції коливається від десяти до п`ятнадцяти тисяч. Півтори тисячі фахівців сьогодні працюватимуть у Аквілі, вони оцінять вцілілі конструкції та складуть план ремонтних робіт. Експерти наголошують - більшість будинків у регіоні не відповідали стандартам сейсмічної безпеки. Торік геологи визначили, що у незахищену зону в Італії потрапляє півкраїни. Але і там безпечними можна вважати лише сьому частину споруд.

  Джуліо Сельваггі, Директор національного центру землетрусів: "Цими днями ми спостерігаємо ситуацію, коли порівняно несильні та обмежені за територією землетрусу завдають величезної шкоди. Це особливість нашої країни: тут навіть непотужний землетрус спричиняє величезні руйнування та смерті сотень людей".

  У перші дні після землетрусу італійський уряд відмовлявся від міжнародної допомоги. Сильвіо Берлусконі не прийняв допомогу ані Росії, ані США, що викликало невдоволення опозиції. Втім, є інформація, що найближчим часом Італія попросить допомоги у Євросоюзу.

  Дар`я Тарадай, Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Пам`ять українського телеоператора, який загинув в Іраку, вшановують у Києві
  Наступний матеріал
  Змінити закон про вибори Президента просять у ЦВК
  Теги:
  Loading...