Президент-утікач Віктор Янукович
Президент-утікач Віктор Янукович politeka.net

У суді ЄС роз’яснили ситуацію з санкціями проти Януковича

  Читайте по-русски
  Санкції проти експрезидента-втікача залишаються в силі до березня 2020 року

  Санкції проти президента Віктора Януковича залишаються в силі до березня 2020 року. Інформація, яку поширив речник сина колишнього президента Юрій Кірасір про скасування санкцій, лише частково відповідає дійсності. Насправді суд Європейського союзу скасував персональні санкції лише за період 2018-2019 років. Таку інформацію підтвердив кореспондент "Радіо Свобода" у Брюсселі.

  Йдеться про рішення Ради ЄС від 5 березня 2018 року про продовження санкцій щодо Януковича до березня 2019 року. Водночас рішення, ухвалене у березні цього року, залишається у силі.

  Отже, щонайменше до березня 2020 року Віктор Янукович залишатиметься під персональними санкціями ЄС, які суттєво обмежують пересування та фінансову діяльність. 

  Крім того у пресслужбі суду ЄС заявили, що персональні обмежувальні заходи, запроваджені Євросоюзом проти експрезидента України-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра, залишаються чинними. Про це у суді повідомили кореспонденту "Укрінформу".

  "Я підтверджую, що рішення Ради ЄС від 2019 року про запровадження санкцій проти Віктора Януковича та його сина Олександра Януковича є чинним", – заявив представник пресслужби Суду ЄС.

  Водночас співрозмовник агентства підтвердив, що суд 24 вересня постановив скасувати рішення Ради ЄС від 2018 року про запровадження обмежувальних заходів проти Януковичів.

  Однак, як наголосив представник суду, чинні санкції на період 2019-2020 років діють. Натомість він повідомив, що ці рішення Ради ЄС від 2019 року відносно Віктора Януковича та Олександра Януковича нині перебувають у процесі оскарження.

  Як повідомляв 5.UA, вчора адвокат Януковича заявив, що експрезидент-втікач готується повернутися в Україну

  Попередній матеріал
  США не видали візи членам делегації Лаврова – причини
  Наступний матеріал
  На вокзалах депутатські кімнати перероблять на зали очікування для військових
  Loading...