Віктор Янукович
Віктор Янукович 5.ua

Канада продовжила економічні санкції проти Януковича і Ко на 5 років

  Читайте по-русски
  Цим же рішенням Канада зняла санкції із загиблого молодшого сина Януковича Віктора та колишнього голови СБУ Ігоря Калініна

  Уряд Канади продовжив дію економічних санкцій проти колишнього президента України Віктора Януковича і його 15 соратників. Рішення про це було опубліковано у офіційному виданні канадського уряду Canada Gazette, пише "Укрінформ".

  Зазначається, що нові санкції діятимуть протягом п’яти років, тобто до березня 2024 року. Під їх дію потрапили: Микола та Олексій Азарови, Раїса Богатирьова, Андрій та Сергій Клюєви, Сергій Курченко, Олена Лукаш, Андрій Портнов, Артем та Віктор Пшонки, Віктор Ратушняк, Дмитро Табачник, Олександр Якименко, Віктор Федорович та Олександр Вікторович Януковичі, а також Віталій Захарченко.

  Рішенням заморожуються всі активи фігурантів, що їх було виявлено в Канаді. Уряд також забороняє будь-кому в Канаді, а також канадським громадянам незалежно від місця їхнього перебування: вступати у майнові стосунки із особами, на яких накладені санкції; вести з ними фінансові розрахунки чи надавати фінансові послуги.

  Зауважимо, що у пояснювальних документах до рішення сказано, що воно покликане надати додатковий час Україні для завершення кримінальних розслідувань і внесення формальних прохань про правову допомогу; гарантувати, що привласнені активи залишаються замороженими і фігуранти списку зможуть понести відповідальність; сигналізувати канадську підтримку відповідальності, верховенству права та демократії в Україні.

  Прикметно, що цим же рішенням Канада зняла санкції із загиблого молодшого сина Януковича Віктора та колишнього голови СБУ Ігоря Калініна.

  Нагадаємо, перші канадські санкції проти оточення Януковича були запроваджені 5 березня 2014 року і з того часу залишалися в силі. Минулого тижня Канада також суттєво розширила санкції проти Росії за її незаконні дії у Чорному та Азовському морях. Таким чином, наразі пов’язані із агресією проти України канадські санкції поширюються на 435 фізичних та юридичних осіб.

  Попередній матеріал
  Посли країн G7 написали Авакову листа про загрозу "екстремістських рухів" – подробиці
  Наступний матеріал
  Порошенко: Боротьба з бідністю стає питанням нацбезпеки України
  Loading...