5.ua

Російський суд поки не випустив з-за грат жодного із затриманих «грінпісівців» [відео]

  Затриманих активістів «Грінпісу» доправили до Ленінського районного суду Мурманська вранці на автозаках. Шестеро суддів – на трьох поверхах, у шістьох окремих залах – узялися за їхню справу. Звинувачення в усіх спільне – спроба захопити платформу «Газпрому».

  Слідчий: «Подозревается в совершении пиратства, то есть в нападении на морское судно с целью завладения чужим имуществом, совершенном с угрозой применения насилия».

  Саме так – як піратство – розцінили слідчі акцію «Грінпісу». 18-го вересня їхнє судно підпливло до платформи, що добувала газ в Арктичному морі. Двоє активістів спробували на неї видертися й повісити плакат. Та струмені води, випущені командою, легко змили «зелених».

  Роман Долгов, активіст ((з-за ґрат)): «Я считаю, что, конечно, никакого пиратского нападения на платформу не было. И сама платформа не является судном, поэтому статья о пиратстве не может быть применена к ней».

  «Банер і фотоапарат - ось і вся зброя, що була при собі» – заявляють обвинувачені у піратстві.

  Дмитро Артамонов, координатор «Грінпіс»: «Понятно, что обвинения в пиратстве абсолютно абсурдны и никакого другого решения, кроме как полного освобождения всех людей».

  Звільняти екологів слідство не хоче, навіть тимчасово. Боїться – утечуть за кордон, бо більшість затриманих – іноземні громадяни, а в росіян є закордонні паспорти.

  Дмитро Артамонов, координатор «Грінпіс»: «Следователи обратились в суд с ходатайством об избрании меры пресечения. Они просят ареста. Понятно, что обвинения в пиратстве абсолютно абсурдны. И никакого другого решения, кроме как полного освобождения всех людей – и экипажа, и пассажиров – в принципе, в данном случае быть не может».

  2 місяці арешту – з таких вироків розпочали засідання. Одержав їх і капітан судна «Арктик Санрайз», і фотограф – Денис Синяков. Його вирок обурив не лише активістів «Грінпісу», а й багатьох колег-журналістів. Під стінами суду вони скликали акцію протесту, а завтра пообіцяли опублікувати чорні квадрати замість світлин.

  Володимир Маркін, речник СК РФ: «Не исключено, что еще до истечения срока ареста следствием будет самостоятельно принято решение об изменении меры пресечения на более мягкую, то есть – не связанную с лишением свободы».

  Ось так несподівано, ще до проголошення усіх вироків, слідство повідомило – може скасувати арешти. Втім, представників «Грінпісу» це не заспокоїло – все одно протестуватимуть і під стінами суду, і в інтернеті. А на завтра – скликають прес-конференцію у Москві.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  На Донеччині суд відбирає житло у жінки з трьома дітьми [відео]
  Наступний матеріал
  У МВС зустрілись з зоозахисниками – щоб відмовити у допомозі
  Теги: