аа
inform24.org

Російський Червоний хрест вважає "путінські гумконвої" вторгненням

  Голова Московського міського відділення Російського Червоного Хреста Ігор Трунов заявив, що РФ порушує норми міжнародного гуманітарного права, поставляючи "гумконвої" МНС РФ на територію Донбасу - в райони, окуповані російськими військовослужбовцями і бойовиками.

  Про це 25 грудня повідомляє Укрінформ.

  "Десять конвоїв абсолютно правильно оцінили (Захід і українська влада вважають незаконними російські "гумконвої" на території окупованих проросійськими бойовиками районів Донбасу). Мені не хочеться кидати камінь в город наших структур, нашої держави, я законопокірний громадянин Росії. Але є міжнародне право. Що таке МНС - воєнізована структура російської держави. Як воєнізована структура потрапила на територію чужої держави? Неважливо якої - самопроголошеної чи це Україна - це чужа держава, це не Росія. Потрапила вона (воєнізована структура) туди як? Вона - суб'єкт міжнародного гуманітарного права? Ні. Вона регламентована якоюсь конвенцією? Ні. Тоді що це? Це вторгнення, це порушення, цього робити неможна", - сказав Трунов.

  За його словами, він поділяє занепокоєння міжнародного співтовариства і української влади щодо вантажів, які доставляються цими російськими "гумконвоями" на окуповані проросійськими бойовиками території Донбасу. В першу чергу, це стосується постачань зброї і боєприпасів бойовикам на сході України під виглядом гуманітарної допомоги.

  "Подвійне призначення, зброя - неприпустимі речі. Ми не повинні гуманітарні вантажі піддавати сумніву. Тому, очевидно, легітимна допомога передбачає відсутність товарів подвійного призначення, як мінімум. А те, про що ми говоримо, - це непряме порушення міжнародного гуманітарного права, тобто, скоріш за все, привезли зброю", - наголосив представник  Червоного хреста.

  Водночас Трунов зазначив, що першим і єдиним легітимним гуманітарним конвоєм з Росії на схід України є та вантажів, яка була доставлена Московським Червоним Хрестом у взаємодії з Луганським відділенням Червоного Хреста за підтримки РФ МНС. 

  Попередній матеріал
  Азербайджан не планує долучатись до Євразійського економічного союзу
  Наступний матеріал
  "Хімік" вдруге поспіль здобув Кубок України з волейболу

  Савченко просить Червоний хрест допомогти з її поверненням в Україну

  Червоний Хрест виділить $46 мільйонів на гуманітарну допомогу Україні

  Німецький Червоний хрест передав українським колегам техніку і медикаменти

  Українським прикордонникам знову не дають повністю оглянути путінський "гумконвой"