Росія запровадила санкції проти режиму Каддафі

  Свої санкції проти режиму Каддафі запровадила Росія. Кремль призупинив дію всіх військових контрактів укладених з Лівією. У самій країні не припиняються бої між армією та повстанцями по всій території Лівії.

  Міністр нафтової промисловості повідомив, що в результаті сутичок видобуток чорного золота скоротився майже на мільйон барелів за добу. Почалися напади і на журналістів. Майже добу утримували трьох журналістів британської телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі лояльні до Каддафі військові у Лівії. Солдати били їх руками, ногами і прикладами гвинтівок. Після допиту й багатогодинних знущань кореспондентів відпустили.

  Трьох кореспондентів британської телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі затримали лівійські солдати на одному з блокпостів, коли вони намагалися проїхати до міста Ез-Завія. Військові звинуватили їх у шпигунстві й відвезли до казарм у Триполі. Там журналістів били протягом двадцяти годин. Допитавши, солдати відпустили кореспондентів. Тим часом, за свідченнями очевидців, повстанці два рази відбивали у солдатів Каддафі центральну площу Ез-Завії. Продовжує триматися під ударами авіації місто Рас-Лануф.

  Ферас Кіллані, кореспондент ВВС: "Я навіть не можу описати, як нам було погано в тих казармах. Лівійські військові робили з нами все, що хотіли. Я закрив очі і молився, щоби залишитися живим".

  Гоктай Коралтан, кореспондент ВВС: "У казармах катували десятьох людей. Військові били їх і звинувачували в підтримці повстанців. Це було найгірше, що я бачив у своєму житті, а мені довелося бути свідком багатьох жахливих моментів".

  Міністр нафтової промисловості Лівії повідомив, що робітники масово покидають родовища через військові дії в країні. Видобуток чорного золота скоротився з півтора до половини мільйона барелів за добу. Пошкоджено кілька нафтових терміналів. За словами урядовця, економіка країни зазнає значних збитків через конфлікт.

  Шукрі Ганем, міністр нафтової промисловості Лівії: "Наші нафтові родовища розташовані у пустелі. Ми намагаємося захищати робітників і підприємства, проте гарантувати їхню безпеку за таких умов дуже складно. Багато працівників залишили техніку і поїхали додому. Тож видобуток чорного золота значно скоротився".

  Представники країн НАТО та Європейського Союзу у Брюселі розпочнуть дводенні переговори щодо ситуації в Лівії. Їх підсумком може стати заборона польотів над територією країни, або навіть початок міжнародної військової операції. Напередодні до Брюселя, Каїра та Лісабона прибули члени лівійського уряду. Президент Дмитро Медведєв своїм указом призупинив дію всіх військових контрактів підписаних з Триполі. За оцінками експертів бюджет Росії втратить від цього близько чотирьох мільярдів доларів.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Герман переконана, що Тимошенко таки відпустять до Європи
  Наступний матеріал
  На заході Угорщини масово зносять будинки у зоні екологічного лиха
  Теги:
  Loading...