Укрінформ

Росія в Мінську висунула вимогу – скасувати постанову ВР, що не дозволяє проводити вибори в ОРДЛО – документ

Читайте по-русски
Окупанти хочуть, щоб "формула Штайнмаєра" діяла постійно

На 28 серпня 2020 року запланована зустріч радників лідерів Нормандського формату, в який входять Україна, Росія, Франція та Німеччина. У розпорядженні "Главкома" опинився проєкт остаточного документа, який вимагають ухвалити за підсумками цієї зустрічі росіяни.

Цей документ українська сторона отримала буквально сьогодні. Головна вимога росіян – скасувати постанову, яка не дозволяє проводити місцеві вибори на окупованих територіях.

Попередньо умови, виконання яких має розблокувати зустріч у Нормандському форматі, мали бути розглянуті 19 серпня на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи. Втім директиви, які нав'язуються українській делегації на сьогоднішньому засіданні, викликають багато запитань, бо вони фактично складаються винятково із зобов'язань, які Київ має взяти на себе під тиском інших учасників "Нормандії".

Проєкт угоди ТКГ.

Росія в Мінську висунула головну вимогу – скасувати постанову ВР, що не дозволяє проводити вибори на окупованому Донбасі
Росія в Мінську висунула головну вимогу – скасувати постанову ВР, що не дозволяє проводити вибори на окупованому Донбасіglavcom.ua

Видання зазначає: "Перше. Окрім повторення традиційної мантри щодо безальтернативності Мінських домовленостей, Україну зобов’язують відмовитись навіть від гіпотетичних розмов про їхній перегляд. Такі пропозиції, наприклад, відкрито висловлював той же віцепрем’єр Олексій Резніков, який бере участь у перемовинах в Мінську. Найболючіше питання: що перше – вибори чи контроль за кордоном – вочевидь, має вирішитися на користь російської сторони, яка вперто вимагає черговості виконання дій винятково в тому порядку, в якому вони викладені в Мінських домовленостях.

Друге. "Формула Штайнмаєра" – назавжди. Україна має забезпечити до найближчого засідання ТКГ представлення проєкту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації з урахуванням особливостей ОРДЛО. І далі починається найцікавіше – представники ОРДЛО стають повноцінними суб’єктами перемовин (і явно не тільки ті, яких долучив до перемовин у Мінську Київ). З представниками ОРДЛО планується узгодити законопроєкти щодо особливого статусу цих регіонів на постійній основі, амністію, діяльність так званої народної міліції.

Та головне – скасування Верховною Радою постанови, яка передбачає, що місцеві вибори в Україні, призначені на 25 жовтня, не проводяться на окупованих територіях. Росіяни наполягають, аби це голосування пройшло "найшвидше".

Третє. Україна зобов'язується узгодити сім ділянок для розмінування, що запропоновані представниками ОРДЛО, без додаткових умов та гарантувавши безпеку на період виконання робіт.

Четверте. Мають бути узгоджені нові чотири ділянки розведення військ, що раніше не викликали заперечень в української сторони, а також текст доповнення до рамкового рішення про розведення сил. План поетапного розведення Україна зобов’язується узгоджувати з ОРДЛО під наглядом Кремля. Нагадаємо, що представники "республік" раніше звинувачували в небажанні повного розведення військ саме Київ.

П'яте. На найближчому засіданні ТКГ Україна має остаточно узгодити з ОРДЛО механізм обміну утримуваними особами і згодом в коротші строки провести цей обмін. Також Київ має виконати раніше взяті на себе зобов’язання щодо так званої процесуальної очистки цих осіб. Окремо виписана роль Міжнародного Червоного Хреста: Україна зобов’язується представити порядок доступу організації до утримуваних осіб, який представники ОРДЛО представили ще в липні.

Шосте. Сторони Нормандського формату наголошують, що зустрічі у ньому не є самоціллю, що дуже нагадує риторику Кремля, але при цьому підтримують проведення чергової зустрічі. У формулюванні йдеться про запобігання ескалації та мирне політичне вирішення "конфлікту на Південному сході України".

За інформацією членів української делегації в ТКГ, Козак не планував брати участь у запланованих на кінець серпня переговорах. Але тепер очевидно, що його участь залежатиме від того, як сприйме Київ вимоги росіян, викладені в документі, оприлюдненому "Главкомом".

Як повідомляв 5.UA, Кремль не погодився з рішенням України провести місцеві вибори, виключивши з них території ОРДЛО. Тож фактично це є вимогою проведення їх одночасно з неокупованими територіями. В документі зазначається, що Росія, "використовуючи свій вплив" і незважаючи на запевнення, що "настамнєт", сприятиме досягненню домовленостей між Україною та ОРДЛО. Ця теза, яка фактично робить РФ зовнішнім посередником, а не стороною конфлікту, повторюється і в інших пунктах документа.

Попередній матеріал
Кабмін ухвалив, як відзначати День Незалежності під час карантину – що відбуватиметься в Києві
Наступний матеріал
Російські спецслужби готують кібератаку в Україні напередодні Дня Незалежності та виборів – РНБО
Loading...