Росія та Білорусь посварилися через "молочну війну"

  Гучна сварка союзників. Білорусь і Росія - розійшлися дорогами через молочний скандал. Мінськ обурений забороною росіян на ввезення його продуктів. А тому президент Лукашенко мало не останньої миті проігнорував саміт Організації договору з колективної безпеки. Попри це, захід таки відбувся. ОДКБ ухвалила угоду про сили оперативного реагування. У відповідь білоруські дипломати вже подали ноту. Заявляють, що Мінськ не буде виконувати угоду, під якою немає підпису його представників.
  Демарш Білорусі не вплине на перебіг саміту Організації договору з колективної безпеки. Так заявила російська сторона, коли офіційний Мінськ відмовився від важливої зустрічі. Шість держав-учасниць саміту, без підписів Білорусі, вже ухвалили документ про створення Колективних сил оперативного реагування. Це має стати відповіддю на плани США розмістити елементи протиракетної оборони у Польщі та Чехії. Якщо Мінськ захоче - зможе приєднатися до цієї угоди пізніше - кажуть у Кремлі.

  Президент Білорусі відмовився приїхати на саміт незадовго до початку зустрічі. Причина цьому - так званий молочний скандал. У перших числах червня Росія заборонила ввіз на свою територію близько тисячі найменувань білоруського молока та продуктів із нього. Причина - відсутність відповідного маркування, яке вказує, яка частка сухого молока міститься у продукті.

  Відмова білоруського президента Олександра Лукашенка приїхати на ключовий саміт може стати не єдиним наслідком молочного скандалу. Мінськ погрожує запровадити суворий митний контроль на кордоні з Росією.

  Іван Бондаренко, керівник управління прикордонного контролю державного митного комітету Білорусі: "Ми введемо перевірку на кордоні з Росією, таку ж, яку Росія робить і нам".

  "Молочну війну" Росії і Білорусі чимало експертів називають наслідком політичного протистояння. Зокрема - відплати за некоректні висловлювання президента Лукашенка на адресу російського міністра фнансів Олексія Кудріна. Останній зробив невтішні прогнози щодо білоруської економіки, передрікаючи їй повний крах. У відповідь пан Лукашенко нагородив пана Кудріна ненормативним епітетом, і порадив підлікуватися.

  Чи скоро помиряться сторони, і хто зробить перший крок? Екперти розводять руками. З одного боку - співпраця вигідна обом сторонам. З іншого - це вже традиційні методи росіян приборкувати непокірних сусідів. Раніше - Білокам`яна вже забороняла імпорт харчів з Грузії, Латвії та Молдови. Щоразу - цьому передували політичні суперечки.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Поради Forbes або що варто купувати в часи кризи
  Наступний матеріал
  Північна Корея укріплює кордон з Китаєм
  Теги:
  Loading...