5.ua

Росія проігнорувала розгляд позову від Нідерландів у трибуналі ООН [відео]

  Росія засідання проігнорувала – попри те, що ратифікувала Конвенцію ООН з морського права. Тим часом, затримані екологи перебувають у мурманському СІЗО. Серед них і наш співвітчизник – кок Руслан Якушев. У Слідчому комітеті Росії активістів обвинувачують у піратстві та хуліганстві, за що їм загрожує позбавлення волі у 15 та 7 років відповідно.

  На п'ятдесятий день після акції «Грінпіс» біля нафтовидобувної платформи «Газпрому» у Баренцевому морі – справу розглянув міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі. До арбітражу у жовтні звернулися Нідерланди, під чиїм прапором плив судно екологів «Арктик Санрайз». Голландія вважає затримання корабля та членів його екіпажу у нейтральних водах спецпризначенцями ФСБ – незаконним і вимагає негайного звільнення екологів та їхнього човна.

  Філіпп Ґотьє, секретар суду: «Негайно звільнити членів екіпажу "Арктик Санрайз" та дозволити їм залишити територію, що перебуває під юрисдикцією Російської федерації».

  Відповідач – Росія – засідання трибуналу проігнорувала. Місця, зарезервовані для представників країни, залишилися порожніми. У Москві раніше заявляли, що не згодні з процедурою арбітражу та не визнаватимуть його рішення. Утім, 16 років тому Росія ратифікувала конвенцію ООН з морського права і саме через міжнародний трибунал домоглася у 2002 році звільнення затриманого Австралією судна «Волга». У «Грінпіс Інтернешнл» очікують, що цього разу арбітраж у Гамбурзі має допомогти вийти на волю активістам, яких затримала Росія.

  Кумі Найду, виконавчий директор «Greenpeace International»: «Наші люди перебувають у неволі вже більше п’ятдесяти днів. П’ятдесят днів за мирну спробу повісити банер, щоби сказати світу: "Зупиніть божевілля і послухайте, про що каже наука" – це вже забагато часу за ґратами. Тому ми сподіваємося, що цей трибунал і його рішення допоможуть якнайшвидшому звільненню наших колег».

  Паралельно із засіданням трибуналу, під його стінами у Гамбурзі відбувалася акція на підтримку затриманих екологів.

  А у Москві активісти «Грінпіс» провели акцію на Москві-ріці. На тлі Кремля протестувальники плавали з прапорами, на яких написали вже відоме гасло: «Звільніть Арктичну тридцятку».

  Михайло Крейдлін, адвокат російського відділення «Greenpeace»: «Мы очень надеемся, что трибунал удовлетворит требования – абсолютно справедливые, с нашей точки зрения – Нидерландов и примет решение о том, что и судно, и экипаж должны быть немедленно освобождены».

  Слухання у справі тривали в Гамбурзі лише день. Рішення головуючий суддя – представник Японії Шуньчжи Янаї – має оприлюднити 22 листопада.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Експерти: справа грошей Лазаренка – спосіб виправдати ув’язнення Тимошенко [відео]
  Наступний матеріал
  Естремал-рекордсмен політав над Фудзіямою на реактивних крилах
  Теги:
  Loading...