polradio.pl

"РФ – багате сховище ресурсів": МЗС Польщі розсекретило документ про повернення до проросійського курсу

  Документ під назвою "Тези про політику Польщі щодо Росії і України" у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич

  Голова польського МЗС Вітольд Ващиковський розповів про підписання у 2008 році секретного документа про перехід країни до проросійського курсу, повідомляє "Укрінформ" із посиланням на польське інформагентство PAP. 

  Документ під назвою "Тези про політику Польщі щодо Росії і України" у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич. Доступ до нього дев'ять років тому мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський – він обіймав тоді пост міністра закордонних справ.

  "Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не лише енергетики, яка відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі", – цитує видання текст документу.

  Автори "Тез…" наголошували, що для Заходу Росія є союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також "великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ". У документі також пропонується використовувати "реалістичний" і "дружньо-критичний" підхід щодо України.

  Міністр закордонних справ Ващиковський заявив, що ця робота стала "початком відходу від проукраїнської політики (Польщі – 5.ua) на користь проросійської".

  "Автори не мали ілюзій щодо успіху, але вирішили, що проросійський (курс – 5.ua) буде певного роду інструментом, трюком по відношенню до Заходу. Таким чином хотіли поліпшити репутацію на Заході", – розповів Ващиковський.

  Як повідомлялося, 11 листопада минулого року в Польщі під час "Маршу незалежності" спалили український прапор. Влада країни тоді відхрестилася від Маршу. Посол Республіки в Україні Ян Пєкло назвав це "проросійською провокацією з метою зіпсувати відносини між громадянами двох країн".

  Попередній матеріал
  Прощальний подарунок: В останні години президентства Обама виділив Палестині понад $200 млн
  Наступний матеріал
  Дивіться на 5.ua звіт Генштабу ЗСУ щодо інспекції території Ростовської області РФ
  Loading...
  Колишній міністр фінансів Польщі прокоментував підвищення мінімальної зарплати в Україні

  Колишній міністр фінансів Польщі прокоментував підвищення мінімальної зарплати в Україні

  До Польщі для навчань НАТО прибули близько 4 тисяч американських військових

  До Польщі для навчань НАТО прибули близько 4 тисяч американських військових

  До Польщі прибула майже тисяча американських військовослужбовців

  До Польщі прибула майже тисяча американських військовослужбовців