Резонансний футбольний скандал набирає обертів у Туреччині

  Резонансний футбольний скандал - набирає обертів у Туреччині. Ще семеро людей - затримали через підозру в організації договІрних матчів. Понад 60- викликали на допити. Тож кількість затриманих зросла до 26-ти. Під загрозою - проведення чемпіонату країни.

  У Туреччині - триває широкомасштабна антикорупційна акція. У середу - заарештували сімох осіб, яких звинувачують в організації договірних футбольних ігор. Йдеться про більш як два десятки матчів. Поліція вважає - гравці зумисне пропускали голи, а арбітри - були необ`єктивними. Від неділі, коли почалася операція - за ґратами вже перебувають 19-теро. Футбольну громаду лихоманить - 7 серпня мають розпочатися матчі чемпіонату Туреччини. За кілька днів - Федерація футболу повинна скласти список команд, що візьмуть у ньому участь. 

  Мехмет Алі Айдінлар, президент федерації футболу Туреччини: "Ми зустрічалися з прокурором і отримали інформацію щодо розслідування. Воно може тривати дуже довго. У своїх рішеннях - ми маємо орієнтуватися на його результати. Часу до початку матчів мало. Зараз ми складаємо календар, а далі - діятимемо за обставинами".

  У центрі скандалу - опинився чемпіон Туреччини, клуб "Фенербахче". Йому інкримінують підкуп суперників. Зокрема, у матчах із "Сівасспором" і "Ескешехир-спором", в яких "Фенербахче" - переміг. Президента клубу Азіза Йилдирима - затримали в неділю. Після допиту - відпустили. Якщо його провину доведуть - на Азіза Йилдирима чекає суворе покарання, аж до тривалого ув`язнення. Через скандал акції клубу за три дні - впали на 30 відсотків. Щодня "Фенербахче" втрачає по 200 мільйонів доларів. Утім, клуб - відкидає всі звинувачення. 

  Юксель Гюнай, голова виконавчого комітету "Фенербахче": "Це просто жахливо! Я не боюся казати, що Туреччина стає поліційною країною, це просто огидно. Я не розумію, про які договІрні матчі взагалі може йтися?!"

  Майже всі клуби, що опинилися під підозрою - грають у вищій лізі. Вони можуть не лише втратити членство у Лізі чемпіонів країни, а й отримати інші покарання. Клубам загрожує відсторонення від змагань та величезні штрафи.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Столицю зимових олімпійських ігор 2018 року обирають сьогодні у ПАР
  Наступний матеріал
  На Рвненчині триває підготовка до відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія
  Теги: