На Рвненчині триває підготовка до відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія

  Півтора місяця залишається до відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія. Основні події мають відбутися на батьківщині першого перекладу Євангелія староукраїнською мовою - у селі Пересопниця на Рівненщині. Місцева влада мріє привабити до історичної місцини туристів з усього світу. Для цього розробили грандіозний план: і музей побудувати, і деревяний макет княжого міста звести, і навіть селище газифікувати. Репортаж Дар`ї Безродної.

  Похилений хрест посеред квіткового поля. Це єдине нагадування про те, що село Пересопниця колись було княжою столицею. Ще два місяці тому селяни незаконно на заповідній території городи тримали, а сьогодні будівельники зводять дерев`яний макет княжого міста.

  Хваляться, - за задумом архітектора, використовують старовинну технологію. Навіть цвяхи беруть не металеві, - а дерев`яні.

  Валентин Скуловець, робітник: "За давніх часів робили і нічого його не замінить, його і зараз роблять".

  Але вже через кілька хвилин будівельники відкладають "природні цвяхи" та беруть залізні. Бо ж терміни закінчення проекту підганяють, - виправдовуються. Паралельно з будівельниками археологи працюють. Звідки саме приїхали, фахівці не кажуть. А не на камеру наголошують, це заповідні землі,- тут не будувати, а досліджувати треба.

  Будівельники з археологами не погоджуються. Кажуть, - на цій території за сотні років селяни вже давно все перекопали і дослідники нічого не знайдуть. 

  Віктор Ковальчук, архітектор: "Звичайно, якщо б будівельники знайшли якісь золоті речі, їх багато, то археологи вже б стояли біля нас".

  На створення княжого міста, Пантеону-музею Першокниги та розбудову села потрібно 50 мільйонів гривень. Держава дала 7 мільйонів, 2,5 знайшли в обласному бюджеті. Решту шукають у спонсорів. Всеукраїнське свято з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія призначили на 29 серпня. Але селяни більше чекають не на урочистості, а на обіцяну газифікацію. Втім, дозволити її собі зможуть не всі. 

  Ольга Федоришина, мешканка с. Пересопниця: "Сума була 3 тисячі в нас це все є і проекти, але немає коштів щоб провести. Поставили під хатою гусака і все. Немає коштів, щоб провести в хату газ".

  Василь Берташ, голова рівненської ОДА: "Будівельники відзвітували, що до 1 серпня буде все готово. Тому що це, якість життя".

  Чому ж газ не підвели раніше, і чому з людей за нього збирають чималі гроші, - у чиновника відповідь проста.

  Василь Берташ, голова рівненської ОДА: "Я ж рік тільки працюю, і вивчив всі проблеми області".

  Селище Пересопниця вважається безперспективним.  Бо віддалене, має лише півтори сотні мешканців - і то здебільшого бабусі.

  Олена Бицюк, мешканка с. Пересопниця: "Я кажу, для кого ж тут ставите, мало людей. Ой, бабо, не журіться. Побачите, скільки тут буде їздить". 

  Даря Безродна, "5 канал": "У Пересопниці чекають на туристів, поспіхом роблять дорогу. Та чи доїде той турист, коли біля єдиного повороту на село немає жодного знаку. Дерев`яне, Голишів, але, де ж та Пересопниця".

  Даря Безродна, Євген Кияшко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Резонансний футбольний скандал набирає обертів у Туреччині
  Наступний матеріал
  Торговий центр замість зеленого бульвару може з`явитися на Подолі
  Теги: