Столицю зимових олімпійських ігор 2018 року обирають сьогодні у ПАР

  Столицю зимових олімпійських ігор 2018 року обирають сьогодні у Південно-Африканській Республіці. У Дарбані - розпочалося засідання Міжнародного олімпійського комітету, який і має визначити переможця. Розглядають три варіанти - німецький Мюнхен, французький Ансі та південнокорейський Пхенчхан. У якому місті проводитимуть змагання - буде відомо після 18-ої години - за Києвом.

  Господаря зимових ігор 2018го року обирають у Південній Африці. У тамтешньому місті Дурбан зібрався Міжнародний олімпійський комітет. Він уже вислухав аргументи претендентів і переглянув їхні презентації. 

  Жак Рогге, президент Міжнародного олімпійського комітету: "Я не можу передбачити результат голосування. Але упевнений - ми виберемо місто, що зможе прийняти зимові олімпійські ігри 2018 року якнайкраще".

  Серед трьох міст-претендентів, на думку експертів, найбільше шансів у Мюнхена. На його користь - не лише наявність стадіонів і готелів, а й розвинена транспортна інфраструктура, найкраще фінансування та багаторічна підтримка німцями зимових видів спорту.

  Катаріна Вітт, голова заявочного комітету Мюнхена: "Удень у Мюнхені можна спостерігати за змаганнями, а ввечері - насолодитися нічним життям міста. Тут є гарні ресторани, мистецтво. До того ж, ми маємо великий досвід проведення масових спортивних заходів".

  Проти - віддаленість олімпійських об`єктів один від одного та протести місцевих мешканців, яких лякає велика кількість туристів.  

  Достойним супротивником Мюнхена є південнокорейський Пхенч-хан. Він бореться за право приймати олімпіаду - вже втретє. На відміну від мюнхенців, тамтешні мешканці - за Олімпіаду. До того ж стадіони у Пхенч-хані - розташовані неподалік один від одного. На них уже кілька разів проводили змагання світового рівня - зокрема, чемпіонат світу з біатлону.

  Чо Янг-Хо, голова заявочного комітету Пхенч-хана: "Якщо ми прийматимемо олімпійські ігри, це стане значним кроком у популяризації зимових видів спорту в Азії".

  Серед недоліків південнокорейського кандидата -  відсутність поблизу міста туристичних принад і різниця в часі з Європою та Північною Америкою.

  Найменше шансів - у французького Ансі. Ані транспорт, ані готельна мережа там не розвинені. Нарікають містечку і на маленький бюджет. Але Франція заспокоює МОК - вже неодноразово приймала Ігри. До того ж, Ансі - потішить гостей середньовічною архітектурою та м`яким кліматом.

  Шарль Бекбедер, голова заявочного комітету Ансі: "Ансі розтаований у Французьких Альпах - неймовірно мальовничому місці. Завдяки олімпійським іграм ми не тільки популяризуємо зимові види спорту у Європі - ми також привабимо туристів, що повертатимуться знову й знову".

  Господаря ігор обиратимуть голосуванням, у два етапи - якщо знадобиться. Остаточне рішення МОК оголосить після 18ї за Києвом. Але вже зараз - лунає критика - проти процедури чергування Олімпійських столиць. Її називають надто дорогою. Одна з пропозицій - завжди проводити літні ігри - у грецьких Афінах, а зимові - у норвезькому Ліллехаммері.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Стрес-тести проведуть на всіх АЕС Японії
  Наступний матеріал
  Резонансний футбольний скандал набирає обертів у Туреччині
  Теги: