Рекордне падіння індексів на фондових ринках США (репортаж)

  Неспокійно на світових біржах. Американські фондові ринки закрилися рекордним з дев`яносто сьомого року падінням індексів. Слідом за ними обвали зафіксували на провідних біржах Азії. Не зволікали з реакцією і в Європі - європейські фондові майданчики відкрилися падінням основних індексів.

  Першими впали біржові індекси у США. Показник Доу Джонса знизився на майже три з половиною відсотки, досягнувши найнижчого з жовтня дев`яносто сьомого року рівня. А індекс Насдак втратив майже чотири з половиною відсотки. Подібні тенденції спостерігали і минулого тижня. Утім, нинішнє падіння пов`язують із новинами про наміри США виділити грошей на порятунок кількох потужних банків.

  Мартін Хеннеке, директор "Tyche Group": "Наш місцевий ринок реагує на новини з американської Волл-Стріт. Усі дуже занепокоєні долею банків Сітігруп та Бенк оф Емеріка. Ці банки наочно демонструють, наскільки великі проблеми у США. Хоча ми сподіваємося, що навіть, якщо фінансова криза у Штатах поглибиться, ми не спостерігатимемо такого ж падіння в інших країнах".

  На тлі поганих новин зі США знизилися провідні біржові індекси в Азії та Європі. На азійських ринках фондові майданчики закрилися падінням, а у Європі біржі розпочали роботу зі спаду. Найбільше постраждали акції компаній, що належать до банківського та страхового секторів. Втратили у вартості акції німецьких, бельгійських та французьких компаній. Знервовані фінансисти і у Великій Британії.

  Нік Едвардс, фінансист компанії "Thompson Reuters": "На фінансових ринках усі занепокоєні, куди би ви не пішли. Турбує стан усією фінансової системи світу, але найперше - ситуація у США. Нас, звичайно, непокоїть те, скільки грошей вони збираються інвестувати у Сітігруп, інвестори також стурбовані черговою дотацією компанії Ей-Ай-Джі".

  Не додають оптимізму фінансовим аналітикам і нові заяви американського президента. Барак Обама планує за чотири роки удвічі зменшити дефіцит державного бюджету. Досягти цього він сподівається за рахунок збільшення податків та зменшення витрат на військову кампанію в Іраку. У таборі республіканців застерігають, що це лише подовжить кризу, бо американці шукатимуть способи ухилитися від сплати податків.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.22Мб)

  Попередній матеріал
  "Дейлі Телеграф": Криза в Україні може призвести до соціальних заворушень
  Наступний матеріал
  Moody's може знизити рейтинги України
  Теги:
  Loading...