Рекордне безробіття у США (РЕПОРТАЖ)

  Лише за жовтень робочі місця втратили чверть мільйона людей - це найгірший показник з березня дев`яносто четвертого. Тим часом новообраний президент США пообіцяв взятися за вирішення економічних проблем одразу, як тільки почне виконувати свої обов`язки.
  Мільйон двісті тисяч людей - саме стільки безробітних з`явилося у США цьогоріч. І прогнози економістів аж ніяк не втішні: у дві тисячі дев`ятому без роботи можуть залишитися більш як вісім відсотків американців, це на півтора відсотка більше за нинішній показник. Чи не найгірша ситуація в автомобільній галузі. Виробники авто заявляють, що врятувати галузь від кризи можуть лише п`ятдесят мільярдів доларів, інакше доведеться звільнити понад два мільйони людей.

  Майкі Леві, Головний економіст "Bank of America": "У перші сім-вісім місяців рецесії звільнення працівників були достатньо скромними, але зараз, коли фінансова криза вразила не лише психологію споживачів, але й упевненість бізнесменів - ви бачите, вони звільняють все більше й більше людей".

  Новообраний президент США уже провів першу нараду зі своїми економічними радниками. Сімнадцять провідних економістів, серед них - колишній глава Федерального резерву, глава компанії Google та інвестор-мільярдер Воррен Баффет - обговорювали, як рятувати США. За підсумками наради Барак Обама спробував підбадьорити американців, але запевнив - він у жодному разі недооцінює проблему, яку має розв`язати.

  Барак Обама:  "Нам не вдасться легко та швидко викопати себе з ями, у яку ми потрапили. Але Америка - сильна країна, і я знаю, що ми досягнемо успіху, якщо забудемо про партійні уподобання та політичні протиріччя та почнемо працювати разом, як єдина нація".

  Обама вже розробив низку заходів для стимулювання економіки США. Серед них - скорочення податків, фінансування громадських об`єктів розвитку інфраструктури, збільшення виплат безробітним, надання допомоги штатам та містам, які найбільше постраждали від фінансової кризи. Ці заходи ухвалять одразу після інавгурації новообораного президента. Утім, Обамі постійно доводиться нагадувати своїм прихильникам, що до влади він прийде лише у січні, а до того часу - єдиним чинним главою держави є Джородж Буш, а єдиною чинною адміністрацією - його адміністрація.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.20Мб)
  Попередній матеріал
  Парламентські вибори у Новій Зеландії
  Наступний матеріал
  Сомалійські пірати захопили данський суховантаж
  Теги:
  Loading...