Віталій Чуркін / ООН

Радбез ООН: Росія розповідає "казки", її не підтримує навіть Китай

  На засіданні Ради Безпеки ООН вкотре обговорили українське питання.

  Делегати заслухали доповідь помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича, який дійшов висновку, що інформація про напади на етнічних росіян на Сході України та в АР Крим була спеціально спотворена Москвою, щоб виправдати втручання Росії.

  Водночас він вказав на загрози, які існують для україномовних та кримських татар в АР Крим. На момент написання доповіді більш ніж 3 тисячі кримських татар уже залишили територію Криму через утиски та дискримінацію.

  Російський посол в ООН Віталій Чуркін на знову одноосібно захищав позиції своєї держави.

  Він різко розкритикував доповідь Шимоновича та намагався переконати делегатів у тому, що російськомовне населення дискримуніється тепер уже у східних областях, а "самопроголошена влада в Києві погрожує силовим приборканням Сходу України".
  Чуркін також повторив слова Путіна та Медведєва про те, що Україна стоїть на порозі громадянської війни.

  Подібні висловлювання викликали неприйняття з боку багатьох членів Радбезу, які зажадали припинити нагнітати брехливу російську пропаганду і розповідати "казки", які лише ще більше нагнітають ситуацію в регіоні. "Систематична і цілеспрямована пропагандистська війна проти України і її тимчасового керівництва, є надзвичайно небезпечною грою", - заявила представник Литви при ООН Раймонда Мурмокайте.

  Між тим, представник США при ООН Саманта Пауер заявила , що Росія "добре оркеструє професійну кампанію підбурювання, сепаратизму і саботажу української держави", яка супроводжується "постійною дезінформацією і пропагандою". Вона закликала ООН продовжувати готувати незалежні звіти , які зможуть достовірно спростовувати неправдиві претензії Росії.

  На засідання Радбезу російська сторона виявилася в ізоляції. Цього разу її не підтримав навіть традиційний союзник Китай, який обмежився лише тим, що описав кризу як "надзвичайно складну ситуацію" і закликав до деескалації напруженості.

  Попередній матеріал
  Стосовно так званого "президента Південно-Східної України" розпочато кримінальне провадження
  Наступний матеріал
  Військові з частини під Краматорськом повертаються до місця дислокації
  Теги:
  Loading...