Радбез ООН проведе нові консультації щодо ситуації в Лівії

  У Лівії точаться бої за контроль над західним містом Місурата. За даними агенції "Ройтерз", із посиланням на представників опозиційних сил, війська Каддафі витісняють повстанців. Ситуацію у Лівії сьогодні обговорять у Раді Безпеки ООН. Нові консультації мають розпочатися о 22-ій за Києвом. Представники Організації об`єднаних націй розглянуть звіт про міжнародну операцію у бунтівній країні. Консультації будуть закритими.

  Міжнародна коаліція атакувала лівійське місто Сабха. Державне телебачення повідомляє - від авіаударів страждають мирні мешканці. Як доказ, у телеефірі демонструють кадри з лікарень, куди постійно привозять поранених. Водночас, влада спростувала інформацію, що повстанці взяли під контроль рідне місто Каддафі - Сирт. Раніше прибічники опозиції запевняли, що витіснили звідти провладні війська.

  Кахіфа Сеїд, опозиціонерка: "Звичайно, Сірт уже наш. Тамтешні мешканці з опозицією. Вони такі ж лівійці, як і ми. Наші брати і сестри. Ми знаємо, у Сирті, як і в решті міст, є представники різних племен, що підтримують Каддафі. Вони створюють проблеми. Але це вже неважливо".

  Агентство "Франс Прес" повідомляє про запеклі бої за сто сорок кілометрів від Сирта. Раніше повстанцям вже вдалося повернути під свій контроль міста Бен-Джавад, Брегу та Рас-Лануф. Швидко просуватися уперед їм допомогає авація міжнародної коаліції. Повітряні атаки знешкодили значну частину озброєнь армії Каддафі.

  Тарік Ель Мареш, працівник нафтової компанії у Рас-Лануфі: "Щойно повстанці взяли Адждабію, як відразу пішли на Рас-Лануф і тепер контролюють ці міста. Їхні сили зараз потужніші".

  Офіційна Лівія звинувачує повстанців у нападах на цивільне населення. Але свідчення є лише проти провладних військових. Ця жінка заявила, що її зґвалтували четверо солдатів лівійської армії.

  Іман Аль-Обейді, потерпіла: "Влада каже, ми усі - лівійці. Подивіться, що зробили зі мною військові, вірні Каддафі. Вони зґвалтували мене".

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Це кримінальна справа. Вона не має жодного політичного підґрунтя. Хоча один з обвинувачених, за словами потерпілої - син високопосадовця".

  Лівійці й надалі тікають з неспокійної країни. Кількість біженців на італійській Лампедузі збільшується. За вихідні їхня кількість перевищила п`ять тисяч.

  Біженець: "У Лівії справжня війна. Я не можу більше залишатися там".

  Відучора військову операцію у Лівії очолює НАТО? в рамках резолюції Радбезу ООН про введення безпілотної зони над Лівійською територією.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Компанія-оператор "Фукусіми-1" попросила допомоги у французьких спеціалістів
  Наступний матеріал
  У Лівії тривають запеклі бої
  Теги:
  Loading...