Компанія-оператор "Фукусіми-1" попросила допомоги у французьких спеціалістів

  Франція може допомогти Японії з ліквідацією аварії на АЕС "Фукусіма-1". Принаймні, про підтримку попросила компанія-оператор станції "Токіо Електрік Пауер".

  Раніше французські спеціалісти вже надсилали роботів, які можуть працювати за умов підвищеної радіації. Її рівень на другому реакторі АЕС перевищує норму у сто тисяч разів. Вода у калюжах навколо першого і третього енергоблоків також радіоактивна. У 20 разів підвищений рівень радіації на відстані  40 кілометрів від станції. Влада радить людям не виходити надвір і не пити непідготовлену воду. Про евакуацію поки що не йдеться. Людей вивезли лише з двадцятикілометрової зони довкола станції. 

  Такаші Куріта, речник компанії "TEPCO": "Ми підтверджуємо, що калюжі навколо першого, другого та третього реакторів наповнені рідоактивною водою. Рівень випромінювання у ній складає тисячу мілізівертів за годину."

  Аварія на атомній електростанції "Фукусіма-1" сталася внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня. За останніми даними, жертвами стихії стали майже 11 з половиною тисяч людей. Більше 17 тисяч - зникли безвісти. За даними японського уряду, збитки перевищать 300 мільярдів доларів.

  Попередній матеріал
  В ГПУ знову відклали очну ставку між Кучмою і Мельниченком
  Наступний матеріал
  Радбез ООН проведе нові консультації щодо ситуації в Лівії
  Теги: