У Лівії тривають запеклі бої

  Лівійські повстанці прямують до рідного міста президента Мауммара Каддафі - Сирт. За деякими даними, у їхніх руках населений пункт Ель-Нафалія. Раніше повстанці заявляли, що уже взяли Сирт під контроль, утім західні ЗМІ цю інформацію спростували.
  Ситуацію у Лівії обговорять на Раді безпеки ООН. Нові консультації мають розпочатися о 22-ій за Києвом. Представники Організації об`єднаних націй розглянуть звіт про міжнародну операцію у бунтівній країні. Консультації будуть закритими.

  Літаки міжнародної коаліції, які забезпечують виконання резолюції ООН щодо встановлення безпольотної зони над Лівією, завдали ударів по місту Сирт. Це батьківщина Муаммара Каддафі та одна з ключових цілей повстанців. Лівійська влада заявила, що там загинули, щонайменше, троє мирних мешканців. Крім того, у країні точаться бої за контроль над західним містом Місурата. За даними агенції "Ройтерз", війська Каддафі відтіснили повстанців. Попри цю поразку, сили опозиції сповнені рішучості.  

  Повстанець: "Сьогодні 41-й день нашого протистояння. Каддафі був при владі 42 роки. Тому, сподіваюсь, усе закінчиться завтра. Це буде символічно".

  Відучора усі аспекти воєнної операції у Лівії очолює Північно-атлантичний альянс. Вона не передбачає наземних військових дій і має на меті лише захист мирних мешканців -  запевнила офіційний представник НАТО Оана Лугеску. Водночас, бомбардування літаками коаліції позицій проурядових сил спричинило осуд Москви. Там кажуть - втручання Заходу у внутрішні справи Лівії не санкціоноване резолюцією ООН.

  Нині у Лівії проводять три незалежні операції. Першою - коаліційною "Одисея. Світанок" дотепер керували США. Друга операція - це дії Альянсу щодо контролю повітряного простору Лівії. Третьою - також керує НАТО. Вона називається "Об`єднаний захисник" і забезпечує дотримання ембарго Радбезу ООН на постачання зброї до Лівії.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Радбез ООН проведе нові консультації щодо ситуації в Лівії
  Наступний матеріал
  Попов звільнив ще 3-ох чиновників мерії
  Теги: