Рада вартових Конституції Ірану готова переглянути результати виборів

  Перерахувати голоси виборців - готова Рада вартових Конституції Ірану. Заяву цього впливового у країні органу - оглядачі називають переломною. Про можливість перерахунку - заявили після масових кількаденних протестів опозиції. Чинного президента Ірану, який переміг на виборах - звинувачують у фальсифікаціях. Від суботи - у країні не припиняються масові акції - як прибічників, так і противників Махмуда Ахмадінежада.

  Напруженість в Ірані зростає. Десятки тисяч прихильників Махмуда Ахмадінежада вийшли на вулиці Тегерана підтримати свого обранця. Хоча напередодні Мир Хусейн Мусаві закликав  прибічників не проводити у вівторок акцій. Однак, за деякими даними, вони усе ж збираються на паралельний мітинг. Повідомлення з Тегерана суперечливі та неповні, адже іноземним журналістам заборонили знімати вуличні події.

  У вівторок Рада вартових Конституції оголосила, що готова перелічити голоси виборців. Рада вартових це - впливовий надпарламентський орган, що вирішує, чи відповідають закони - Конституції, а також затверджує призначення на головні державні посади. Поки що невідомо, у яких саме провінціях Ірану можуть провести перерахунок. Невідомо також, чи пристануть на це кандидати від опозиції. Раніше суперники чинного президента вимагали взагалі анулювати результати виборів. На них упевнено переміг Ахмадинежад, набравши майже шістдесят три відсотки голосів.

  Попри неспокій в Ірані, у вівторок чинний президент таки вирушив у Росію, щоби взяти участь у саміті Шанхайської Організації Співпраці. Там Махмуда Ахмадинеджада привітали як переможця виборів. Напередодні іранський лідер відклав візит до Росії через масові протести, у яких загинуло семеро людей. У сутичках в Тегерані минула і остання ніч. Масштабні протести в країні порівнюють з Іранською революцією сімдесят дев`ятого року. Ситуація в Ірані непокоїть і закордонних лідерів. Серйозно струбовані у Європейському Союзі, стривожений спалахами насильства і американський президент Барак Обама.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, Дзвінна Погребенник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.08Мб)

  Попередній матеріал
  В Ізраїлі презентували шпигуна робота-змію
  Наступний матеріал
  Інженерний підрозділ ЗСУ побудував на Київщині міст для селян (репортаж)
  Теги:
  Loading...