5.ua

Путін поки не вимагатиме в України передоплати за газ

  "Газпром" не вимагатиме в України передоплати за газ до проведення додаткових консультацій. Про це повідомив президент Росії Володимир Путін.

  Але, за його словами, вже у найближчому майбутньому Москва може почати просити в Києва платити за блакитне паливо за місяць вперед. Крім того, російський прем'єр Дмитро Медведєв повідомив Путіну: загальна заборгованість України перед Росією – 16 із половиною млрд. доларів. Голова уряду уточнив – ця сума складається з трьох частин.

  Три мільярди доларів – це борг Києва перед Москвою, понад 2 млрд. – газова заборгованість, а 11 із половиною млрд. – це кошти, які Росія вважає недоотриманим прибутком російського бюджету через знижку на газ. Обговорили російські чиновники і торгівлю з українською стороною. Зокрема, міністру промисловості, Денису Мантурову, Володимир Путін наказав виконувати всі умови договорів з Києвом, втім, готуватися до будь-якого розвитку ситуації – зокрема, до можливості знайти заміну українським товарам.

  Медведєв вважає, що авансові платежі передбачені ще у договорі від 2009 року, але Росія до цього не вдавались "просто розуміючи складну ситію в економіці України і виходячи з партнерських домовленостей з українськими керівниками".

  Путін же демонстративно "попросив" Медведєва і "Газпром" поки утриматись від переходу на авансову оплату газу до консультацій і погодження з "партнерами" – тобто, з Україною. Якщо ж київ не погодиться на консультації – тоді Путін радить чинити "за умовами контракту".

  Як повідомлялось, сьогодні питання українських боргів за газ стало предметом наради кремлівських ватажків.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ: потрібно розрізняти федералізацію і децентралізацію
  Наступний матеріал
  МЗС: Москва не дає інформації про затриманих в РФ українців
  Теги:
  Loading...