Фото mega-u.ru

МЗС: Москва не дає інформації про затриманих в РФ українців

  Росія не надає українській стороні ніякої інформації про факти затримання 25 українців, яких спецслужби РФ підозрюють у підготовці диверсій на території Росії.

  Про це заявили в МЗС України, передає "Интерфакс-Украина".

  "На сьогодні, незважаючи на вжиті заходи, отримати офіційну інформацію від російської сторони про факти затримання вказаних громадян України не вдалося", - йдеться в повідомленні МЗС.

  У дипломатичному відомстві зазначили, що такі дії російських компетентних органів і МЗС РФ розцінюють як свідоме порушення російською стороною взятих на себе міжнародно-правових зобов'язань, зокрема, положень Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією.

  В українському МЗС також заявили, що 3 квітня до них надійшла інформація про затримання 19 березня в Казані органами міграційної служби РФ шести громадян України за підозрою в незаконній підприємницькій діяльності. "За наявними даними, зазначених громадян без пояснення причин продовжували утримувати в спецприймальнику ФМС РФ. Генеральним консульством України в Нижньому Новгороді (в зону відповідальності якого входить Казань), на адресу російської сторони 5 квітня була відправлена нота з вимогою надати інформацію про підстави затримання та продовження утримання в місцях позбавлення волі згаданих українців", - говориться у заяві.

  Нагадаємо, 3 квітня російські ЗМІ повідомили про затримання 25 українців за підозрою у плануванні диверсійної діяльності. У СБУ України цю інформацію назвали "маячнею", а перший віце-прем'єр Віталій Ярема заявив, що Україна не отримувала офіційної інформації про затримання в Росії 25 українців за підозрою у підготовці терактів.

  Попередній матеріал
  Путін поки не вимагатиме в України передоплати за газ
  Наступний матеріал
  На Всеукраїнському конкурсі 120 школярів декламували вірші Шевченка