5.ua

ОБСЄ: потрібно розрізняти федералізацію і децентралізацію

  Українці не прагнуть федералізації, а децентралізації влади. Це сьогодні констатували в ОБСЄ. Спеціальний представник організації з питань України Тім Гульдіманн побував у різних регіонах України – і на сході, і на заході, і на півдні.

  Посол також відзначив низький рівень довіри людей до правоохоронців, і, як наслідок, бажання озброюватися, щоб захищати себе самотужки. Мовне питання, на думку Гульдіманна, не відіграє вирішальної ролі у загостренні конфліктів. Ситуацію в Україні нині постійно моніторять 100 представників ОБСЄ, щодня вони готують звіти для центрального офісу у Відні. Єдиний регіон, куди організація не має доступу – окупований Росією Крим.

  "Потрібно розрізняти федералізацію і децентралізацію. Децентралізація передбачає, що у вас є влада, суверенітет у центральних органах влади, і ця центральна влада делегує певну компетенцію обласним і місцевим органам влади. Тут ми від усіх співрозмовників чуємо, вони кажуть, що потрібно посилити децентралізацію", – пояснив спецпредставник.

  Попередній матеріал
  Міністри фінансів країн-членів G7 зустрінуться, щоб обговорити ситуацію в Україні
  Наступний матеріал
  Путін поки не вимагатиме в України передоплати за газ
  Теги:
  Loading...