Бразилія розвиває окремий напрямок активного дозвілля "пташиний туризм". Тим, хто приїздить на відпочинок, пропонують спеціальні програми спостережень за птахами. А у Національних парках проводять спеціальні майстер-класи для представників малого бізнесу: переважно готелів і турфірм. Їх навчають як організовувати пташиний туризм. Тим більше, що країні є чим похизуватися. Тут понад тисячу вісімсот видів пернатих. Орнітологічне спостереження вивчала кореспондент "5 каналу" Нонна Стефанова.
Власник цього бразильського готелю дбає не лише про комфорт гостей, а й про особливий вид відпочинку. Це спостереження за птахами. Сотні туристів приїздять сюди саме для цього – помилуватися і сфотографувати яскравих пернатих. Для цього люди мають самі перетворитися на "ранніх пташок", і вставати о пів на шосту. Адже птахи найактивніші саме на світанку. Працівники готелю щодня готують для них частування.
Бернардо Лакомбе, власник готелю Pousada Paraiso, каже: "Годівничка – це найлегший спосіб приманити птахів. Однак, якщо ви вже з цього почали, то вона має стояти тут цілий рік. І навіть якщо птахи перестануть сюди прилітати, ви все одно маєте класти сюди їжу, бодай трішки. Птахи пролітатимуть повз і бачитимуть, що їжа є".
"Бердвотчінґ", або ж спостереження за птахами – украй популярний вид активного відпочинку, особливо поширений у США та Великій Британії. Спостерігачі об'єднуються в клуби і проводять змагання. Наприклад, хто першим побачить 200 видів птахів на одній території. Для багатьох це не лише хобі, а й мистецтво і заробіток. Тож пташиний туризм – поширений серед фотографів.
Гід і фотограф Джарбас Маттос каже: "Саме в цей сезон тут з'являється певний вид колібрі, Lophornis Magnificus (Лофорніс Маґніфікус). Саме для того, щоб її сфотографувати я й приїхав сюди".
У Бразилії живуть 1800 видів пернатих. Тож пташиний туризм – галузь, що має великий потенціал, і дедалі більше розвивається. Тури для спостерігачів за птахами проводять національні парки. Вони ж пропонують власникам готелів та туристичних центрів спеціальні навчальні програми, як організовувати пташиний туризм. Так, у готелях, які приваблюють птахів, не можуть жити коти. А годівнички і напувалки треба берегти від непроханих гостей. Як-от мавп.
Нонна Стефанова, "5 канал"