Прапор Білорусі
Прапор Білорусі dw.com

"Білорусь в інформаційній заглушці": яка нині ситуація в країні та які настрої людей – включення

Читайте по-русски
Загалом за два дні протестів затримано близько п'яти тисяч мітингувальників

За даними місцевих ЗМІ, дедалі більше громадян долучаються до оголошеного страйку. Люди не виходять на роботу, або ж показово звідти йдуть. Не влаштовувати нових акцій протесту закликала активістів кандидатка у президенти Світлана Тихановська, яка нині перебуває в Литві. Чи дослухалися до неї протестувальники, і яка ситуація в країні у телефонному режимі з Мінська "5 каналу" розповів в Уладзь Лабкович, правозахисник, координатор компанії громадського спостереження "Правозахисники за вільні вибори".

Лабкович розповів: "Протест дуже сильний. Сьогодні розпочалися страйки. На деяких підприємствах Білорусі про це повідомляють канали Telegram. Бо країна інформаційно в заглушчі. Інтернет не працює. Журналісти працюють в тяжких умовах. Керівництво і спецслужби готується до можливих вечірних акцій з усього міста. Прибирають всі предмети з вулиць, які можуть бути застосовані мітингуючими для будування барикад. Лінія метро закрита. В місто вводяться знову спецтехніка. А мітингувальники висувають свої політичні вимоги".

Правозахисник також розповів про затриманих: "Офіційно за кількістю затриманих 9 серпня – 3 тис., а 10 серпня — 2 тис. Тобто за підрахунками — 5 тис. чоловік. Наш правозахисний центр збирає всі дані про цих людей, зробити це дуже складно, адже керівництво приховує інформацію. Деяких затриманих б'ють, проявляють нелюдське ставлення. На жаль, у Білорусі так буває часто під час страйків. Вчора був підтверджений факт загибелі одного із учасників протесту. Зараз до загиблого несуть квіти у масовому порядку. Організовується народний меморіал пам'яті першої жертви акцій мирного протесту".

Також стало відомо, що у центрі Мінська силовики почали затримувати людей, чути вибухи.

Як повідомляв 5.UA, 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в мітингувальників гумовими кулями. У понеділок увечері 10 серпня протести поновилися. Силовики в Мінську відкрили вогонь по протестувальниках. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.

Також у Білорусі почався так званий всенародний страйк. Організатори заявляють, що масштабний саботаж роботи триватиме до моменту оголошення нових виборів у Білорусі.

Попередній матеріал
Зі стелі полетіли шматки декору: як реагують на руйнування Національного художнього музею в Києві
Наступний матеріал
Протести в Білорусі, заяви Тихановської та домашній арешт для Кузьменко – "Інфовечір"
Loading...