5 канал

Протести у світі: в Польщі блокують судову реформу, а у США – вимагають не скасовувати медичну

А в Перу шахтарі виступають проти змін трудового законодавства країни

У столиці Польщі Варшаві уже кілька днів не вщухають протести проти судової реформи. У Вашингтоні люди вимагали від членів Республіканської партії не скасовувати медичну реформу "Obamacare" – люди протестували просто в коридорах американського Сенату. А в Перу шахтарі виступають проти змін трудового законодавства країни. Подробиці – в огляді від "5 каналу".

Польща

Тисячі людей протестують у Польщі. Мітингарі зібралися перед будівлею парламенту в польській столиці Варшаві. Вони виступають проти судової реформи. За законопроект уже проголосував польський парламент. Згідно з реформою, Верховний суд фактично підпорядковуватиметься Міністерству юстиції. А членів Національної судової ради обиратиме нижня палата парламенту – Сейм. Такі зміни різко засудила польська опозиція. Проти – і Єврокомісія. Водночас президент Польщі Анджей Дуда відмовився підписувати цей закон. На його думку, він потребує доопрацювання.

"Президент запропонував замінити один закон, що порушує Конституцію, іншим – схожим на нього. Від цього нічого не зміниться", – зазначає протестувальник Джарек Денел. "Партія "Закон і справедливість" хоче захопити усі гілки влади – виконавчу, законодавчу, а ще і – судову", – вторить йому мітингарка Агнес.

США

Півтисячі протестувальників увірвалися в офіси республіканців у Сенаті США. Люди вимагали не скасовувати медичну реформу "Obamacare", запроваджену попереднім президентом Бараком Обамою. Адже немає альтернативи. Близько 200 протестувальників затримала поліція. Люди з плакатами пройшлися коридорами Сенату – співали і кричали. У травні цього року скасування реформи підтримала Палата представників. Нині ж за неї має проголосувати Сенат. Демократи виступають проти. Тим часом американський президент Дональд Трамп заявив, що республіканці не підуть у відпустку, поки не досягнуть згоди щодо охорони здоров'я в США.

Перу

А от у Перу протестують працівники копалень. Шахтарі по всій країні виступають проти трудової реформи. Країна – другий у світі виробник міді та срібла. Згідно з реформою, спрощуються правила безпеки, а збори до фонду безробіття з роботодавців перекладаються на працівників. Уряд країни вважає, нова трудова реформа не обмежує прав шахтарів. Загалом у Перу страйкують 56 шахтарських компаній.

Олександра Осипова, "5 канал"

Попередній матеріал
Мирні фото і фестивалі: Прифронтовий Маріуполь готовий приймати туристів
Наступний матеріал
З початку 2017 року в Україні зафіксовано 90 випадків ботулізму – МОЗ
Loading...

"Тисячі свічок": у Варшаві тривають масштабні протести – ФОТО

Дуда під час зустрічі з Трампом говорив про Україну

Польща очікує на оцінку Трампа дій РФ

Трамп поступово змінює ставлення до Росії - глава МЗС Польщі

У США республіканці підготували заміну медичній реформі Obamacare

Прогулянка містом закінчилася подвигом: Американські нацгвардійці врятували у Львові з палаючого будинку людей