CCTV News

Прокуратура Стамбула направила лист у США з вимогою тимчасово заарештувати Гюлена

  У листі прокуратури Стамбула міститься вимога розмістити Гюлена під тимчасовий арешт до моменту надання США документів з вимогою його екстрадиції

  Прокуратура міста Стамбул направила до Мін'юсту США лист з вимогою арешту лідера  руху "Паралельна держава" Фетуллаха Гюлена. Про це повідомляє місцеве видання Anadolu.

  Лист, підготовлений прокурором Джаном Тунджаем, представлено в Департамент міжнародного права та зовнішніх зв'язків Мін'юсту США для подальшого розгляду у відповідних інстанціях Штатів. Як зазначається, у документі міститься вимога розмістити Гюлена під тимчасовий арешт відповідно до ст.10 американо-турецької угоди до моменту надання США документів з вимогою його екстрадиції.

  Нагадаємо, в ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулась спроба військового перевороту для захоплення влади. 16 липня владі Туреччини вдалося врегулювати ситуацію і придушити заколот. Організаторами перевороту нібито стали прихильники Фетхуллаха Гюлена, турецького письменника, колишнього імама і проповідника, який проживає в США. Анкара зажадала у Вашингтона передати їм Гюлена, проте США відмовилися. Втім, сам Гюлен пообіцяв повернутися до Туреччини, якщо міжнародне розслідування доведе його вину.

  Попередній матеріал
  Держприкордонслужба восени має намір відмовитися від призову на строкову службу
  Наступний матеріал
  На полігоні Широкий Лан знайшли тіло загиблого військовослужбовця

  У Туреччині заочно заарештували опозиціонера Гюлена

  Туреччина передала США всі документи для екстрадиції Гюлена

  Збитки Туреччини від спроби перевороту склали понад $100 млрд

  Турецька поліція катує підозрюваних у спробі перевороту – правозахисники

  США допоможуть Туреччині розслідувати обставини спроби державного перевороту

  5 канал - трансляція наживо