Будівництво Nord Stream 2
Будівництво Nord Stream 2 Фото REUTERS

Проєкт "Північний потік-2" може провалитися – німецький партнер "Газпрому" назвав причини

  Читайте по-русски
  Тимчасом сам Uniper готується до збитків

  Німецький партнер "Газпрому" припускає, що будівництво "Північного потоку-2" може зупинитися і лишитись недобудованим. Причина – санкції США, що спричинили значні збитки компаніям-учасникам будівництва. Про це повідомляють у компанії Uniper.

  Газопровід "Північний потік-2" може бути побудований пізніше або взагалі залишитись недобудованим. Про це йдеться у звіті фінансового партнера "Газпрому", компанії Uniper.

  Причиною припинення проєкту можуть стати нові санкції США, які значно підвищують ризики будівництва, кажуть у компанії. Uniper готується до збитків.

  "У міру того, як США активізують свої зусилля з цільових санкцій проти проєкту "Північний потік-2", ймовірність затримки або навіть припинення будівництва трубопроводу зростає", – наголошується у звіті.

  Зазначається, що якщо "Північний потік-2" призупинять, то компанія зменшить розмір кредиту, який видала на його будівництво. Також Uniper втратить нараховані за позику відсотки. Відомо також, що у травні 2019 року компанія видала для проєкту 700 мільйонів євро, усього запланували 950 мільйонів.

  Довідка: Росія почала будувати газопровід "Північний потік-2" ще у 2015 році. Він проходитиме через Балтійське море до Німеччини, в обхід України. Будівництво проєкту завершене на 90%. Однак РФ не може його закінчити через санкції США проти фірм, що беруть участь у будівництві.
  Якщо ж газопровід добудують, Росія зможе транспортувати газ до Європи, не користуючись послугами України. Транзит російського газу через українську трубу приносить до бюджету приблизно 3 мільярди доларів щорічно.

  Нагадаємо, у Конгресі США ухвалили оборонний бюджет, що передбачає санкції проти "Північного потоку-2"

  Попередній матеріал
  У Білорусі на великих підприємствах почався "всенародний страйк" – фото
  Наступний матеріал
  Стрілянина біля Білого дому – Трампу довелося перервати пресконференцію
  Loading...