Проблеми українських заробітчан в Італії [відео]

  В Україні тривають заходи до дня Європи. Погляд на близькість України та крїн Європи буде неповним без позиції тих, хто залишив Україну і в пошуках кращої долі відправився до європейських країн. Павло Кужеєв зустрівся із італійськими українцями для того щоби пролити світло на дилеми перед якими опиняються заробітчани.

  Серед чужомовних людей, у плавильному казані мультикультурної Європи, шукають втрачене щастя сотні тисяч українських громадян, переважно жінок. Лише в Італії серед офіційно зареєстрованих заробітчан з України - їх понад 80%.  У чужинських приймах вони дізнаються про весілля дітей, народження онуків. Тут змушені зустрічати свої ювілеї.

  Усі вони кажуть: на батьківщину і раді б повернутися, але там – ані роботи, ані
  перспектив. 

  Протягом багатьох років українцям в Італії підставляють плече Греко-КатолИцька Церква, низка громадських організацій, щоби попри все вони лишалися людьми і не втрачали віри. Проте загартовані заробітчанством люди, з розпачем дивляться як, зростаючи між двох світів, спинаються на ноги їхні діти. 

  Полишивши Україну з десяток-півтора років тому, нині заробітчани змушені викручуватися в умовах  нової економічної кризи в Європі. Хиткому правовому статусу, невпевненості у завтрашньому дні додають лиха щоденний психологічний стрес й не рідко - психічні травми.

  Павло Кужеєв, Сергій Клименко, Рим, 5 канал

  Попередній матеріал
  Землетрус у Італії - 4 людини загинули
  Наступний матеріал
  Марш вишиванок у Києві [відео]
  Теги: