Марш вишиванок у Києві [відео]

  9-ий марш вишиванок провели у Києві. Вулицями столиці пройшли кілька сотень людей, вбраних у національний український одяг. Учасники співали пісень, декламували вірші і не приховували задоволення від того, що популяризують українське.

  Сашко Лірник, казкар: "Почнемо із веселого, із хорошого. Заходить в магазин ну молодий чоловік, стрижений там, в костюмчику і дивиться щоб таке собі придбати і дивиться дуже такі красиві вишиванки  висять. Він - вибачте, а можна приміряти? Продавець - ну прошу. Той одягнувся, перед дзеркалом приміряє. Продавець - слухайте, а де той жлоб що у мене вишиванку брав? Той - та це ж я осьо. Він - чистий граф!"

  Таких графів та графинь у вишиванках поблизу стоичних Золотих воріт вранці зібралося кілька сотень. У кожного - своя гордість.

  Василь Попатенко, учасник параду: "Цю вишиванку вишила моя мати. Тут наші головні кольори - жовто-блакитний і причому жовто-блакитним виконано наш державний тому вона - це мені здається самий головний тут знак".

  Володимир Конельський, учасник параду: "На ринку купив - калина - це символ України, на всій Україні вона росте, калина".

  Петро Власюк, учасник параду: "Ці вишиванки для нас вишила наша мати - Олександра. Вона сама розроблювала ці візерунки для кожного окремо. Ці візерунки - це наче обереги бо вони як би описують сутність кожної людини".

  Не просто у вишиванці, а у справжньому народному костюмі та з козацькою зачіскою прийшов студент Максим. Усе зроблено власноруч - і обійшлося у 3 сотні гривень. Хоч і з люлькою, але Максимові дечого бракує.

  Максим Непипов, учасник параду: "Мені потрібна шабля і коняка - тоді буде ще краще ніж зараз. Колись давно ходити у вишиванках - це було щось таке дивне, а от зараз у будні дні можна пройтися по Києві і побачити людину у вишиванці - от треба якось продовжувати цю тему і заглиблювати її".

  Власноруч бісером своє вбрання  вишили і подружки Вікторія та Олександра. Орнамент осучаснили, тож переконані.

  Олександа, учасниця параду: "Укараїнський стилізований одяг теж потрібно пропагувати, він не на багато гірший ніж японське кімоно і інші національні костюми".

  Вікторія, учасниця параду: "Зараз в наш час дуже стильно і модно здається що чим більше роздягнутий тим більше модніший, але ми хочемо сказати на всю країну що кращий український стилізований одяг".

  Хлопці таких красунь без уваги не лишили.

  Олександр, учасник параду: "Ніяких топіків, ніяких! Ви подивіться - які гарні у нас дівчата, у вишиванках, які красиві, як підкреслюють їх чудовий стан ці вишиванки, це ж просто клас!"

  Дружина якраз із Полтавщини, із Решитилівщини, яка славиться якраз вишиванками тому однозначно - я вибирав дружину саме по вишиванці.

  Олексій, учасник параду: "Наші дівчата найкращі, найгарніші, а у вишиванках - так взагалі".

  Ксенія Дворнікова, 5 канал: "Щороку дедалі більше людей долучаються до столичного параду вишиванок. У колоні студенти, школярі, пенсіонери і навіть немовлята, але всі тут - козаки і козачки. Вбралися в українське щоби довести - ходити у вишиванці - модно".

  Ксенія Дворнікова, Іван Вирченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Проблеми українських заробітчан в Італії [відео]
  Наступний матеріал
  У Биківні вшанували пам`ять жертв політичних репресій [відео]
  Теги: